Talentovaná Kanaďanka drtí soupeřky, už vyřadila dvě bývalé světové jedničky

4. ledna 2019 15:53 - Auckland/Praha

Nemohla tomu vůbec uvěřit, seděla s hlavou v dlaních a vstřebávala, jak velkého úspěchu dosáhla. Tenistka Bianca Andreescuová postoupila do semifinále turnaje v novozélandském Aucklandu, když druhý den po sobě dokázala vyřadit další bývalou světovou jedničku. Tentokrát na raketě osmnáctileté Kanaďanky skončila Venus Williamsová.

 

Profimedia.cz

Bianca Andreescuová. Senzace úvodu letošní sezony. Talentovaná Kanaďanka loni objížděla hlavně turnaje ITF, kde se jí dařilo a získala dva tituly. Avšak nyní osmnáctiletá hráčka už září na okruhu WTA. Na turnaj do Aucklandu odjížděla s tím, že by se chtěla dostat z kvalifikace do hlavní soutěže.

Podařilo se. Sto padesátá druhá hráčka světa prošla třemi koly a mohla se těšit na utkání proti Maďarce Timee Babosové. Tu nečekaně porazila ve dvou setech a v osmifinále na ni čekala ještě větší výzva. Na druhé straně kurtu stála grandslamová vítězka, Dánka Caroline Wozniacká, Andreescuová se ale nezalekla a světovou trojku překvapivě vyřadila po setech 6:4, 6:4.

Čtvrtfinálovou soupeřkou mladičké tenistky byla o dvacet let starší Američanka Venus Williamsová. I tu Andreescuová dokázala zaskočit. První set sice Williamsová vyhrála v tie breaku, avšak ve druhém a třetím už dominovala vycházející hvězda, která se po setech 6:7, 6:1 a 6:3 mohla radovat z postupu do semifinále.

Andreescuová si během dvou dní vyšlápla na dvě bývalé světové jedničky a nemohla vůbec uvěřit tomu, co dokázala. „Věřím, že všechno je možné, ale teď jsem dokázala nemožné,“ prohlásila Andreescuová po vítězství nad Williamsovou na webu BBC. „Ani nevím, co mám říct.“

„Mým cílem byla úspěšná kvalifikace, možná pár kol, ale dokázala jsem tady porazit několik špičkových tenistek, takže kdo ví?“ zamýšlela se. „Věřila jsem si až do konce. Bojovala jsem a užila si to,“ uzavřela. V semifinále ji čeká Tchajwanka Sie Šu-wej, osmadvacátá hráčka světa.

vk, Sport.cz, Právo

  6:4, 0:1 Tausonová - Vondroušová 6:4, 0:1 probíhá
20210918T16:00:00+0200
Tausonová vs. Vondroušová
Tausonová vs. Vondroušová
Tausonová
Vondroušová

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.