Rubriky:

Tenis

S Berdychem nebude chtít na Australian Open nikdo hrát, soudí expert

9. ledna 2019 22:23 - Praha

Obě české tenisové jedničky si před Australian Open užívají zasloužený odpočinek. Skvělá tažení Karolíny Plíškové a Tomáše Berdycha pochopitelně nezůstala i v zahraničí bez odezvy.

 

Ibraheem Al Omari, Reuters

Komentátor magazínu tennis.com Steve Tingor zařadil obě česká esa do výběru „deseti vítězů" úvodního týdne sezony.

Překvapil především Berdych. Po půlroční pauze zaviněné zraněním zad směrem k němu nepanovala velká očekávání, ale jeho tažení výborně obsazeným turnajem v Dauhá skončilo až těsnou porážkou ve finále.

Tomáš Berdych během turnaje v Dauhá.

Ibraheem Al Omari, Reuters

Tingor zařadil Berdycha ve svém žebříčku hrdinů prvního týdne roku na osmé místo.

„Ano, je zpět - doufejme že plně uzdravený. Kolik toho ještě může ve 33 letech ukázat? I Berdych sám byl zvědavý. Minulý týden si ale na otázku dal sám odpověď finálovou účastí v Dauhá. Na Australian Open nebude chtít nikdo z nasazených mít bývalého dvojnásobného semifinalistu turnaje ve své části pavouka," píše Tingor o aktuálně 57. hráči světa.

Na třetí místo žebříčku zařadil Karolínu Plíškovou, která po velkolepém obratu ve finále proti Ukrajince Lesje Curenkové slavila titul v Brisbane. Komentátor vychvaluje především spolupráci s trenérkou Rennae Stubbsovou.

Video již není dostupné

Sestřih finále Plíšková - Curenková v Brisbane

sntv

„Může tato relativně nová spolupráce být obdobou dua Halepová a Cahill pro rok 2019? Stubbsová pomohla Plíškové k titulu především v zápasech s Julií Putincevovou a Curenkovou, které musela otáčet," myslí si Tingor.

„Plíšková se sice snažila povolání Stubbsové na kurt vyhnout, ale ve druhé sadě finálového duelu si ji v zoufalství vyžádala a dočkala se od ní velmi impulzivního proslovu. Když to zabralo a Plíšková sadu vyhrála, Stubbsová se zdála být překvapenější než kdokoliv jiný v aréně," dodal.

roj, Sport.cz