Jedním míčkem ztratil vše. Verdasco neskutečnou chybou přišel o výhru, pak se sesypal

18. ledna 2019 18:11 - Melbourne/Praha

Byl blízko. Hodně blízko. Španělský veterán Fernando Verdasco bojoval o postup do osmifinále Australian Open s favorizovaným Chorvatem Marinem Čiličem. Přestože pětatřicetiletý madridský rodák vedl 2:0 na sety, obrovským zkratem v tie breaku čtvrté sady o cennou výhru přišel a po setech 6:4, 6:3, 1:6, 6:7 a 3:6 odcházel z kurtu s hlavou v dlaních jako poražený.

Video již není dostupné

sntv

Neměl co ztratit. Fernando Verdasco nastupoval do zápasu třetího kola proti Marinu Čiličovi v roli tenisty, který může jen překvapit. V žebříčku mu patří 28. místo, jeho soupeř a loňský finalista je sedmý.

Na kurtu se však dělo úplně něco jiného. Španěl ničil favoritovy nervy bezchybnou hrou od základní čáry, první set vyhrál 6:4, druhý 6:3 a po jedné hodině a 43 minutách dostal Chorvata na pokraj vyřazení.

Verdasco, který do této doby vyhrál na Australian Open osm setů v řadě, přišel o první až v zápase s Čiličem. Vítěz US Open Open z roku 2014 vyhrál třetí sadu jasně 6:1, pravá tenisová bitva se však rozpoutala ve čtvrtém dějství.

Oba tenisté si bez větších problémů drželi servis, o vítězi tak musel rozhodnout tie break. I tam se hrál vyrovnaný boj, k prvnímu mečbolu se Španěl dostal za stavu 7:6, Čilič však na svém servisu nezaváhal. Výbornou příležitost však měl veterán tenisových kurtů o chvíli později.

Vedl 8:7 a šel na podání. Do této doby udělal za celý zápas jen dvě dvojchyby, v tento moment mu však nebyly nic platné stovky zápasů ani osmnáct let zkušeností na profesionálním okruhu.

K šoku fanoušků, ale především sebe sama, totiž vlastní mečbol "odvrátil" zkratem, za který by si nafackoval i dorostenec, totiž dvojchybou. Vyřízený Verdasco svůj počin dlouho nechápal. S otevřenou pusou a nevěřícným pohledem vysílal překvapené pohledy do vlastní lóže.

Další průběh si asi dokážete představit. Čilič vyhrál následující tři míče, tie break ovládl 10:8 a vyrovnal stav utkání na 2:2.

V Melbourne bylo už pár minut po půlnoci, když oba borci začali pátý set. A stále opařený Verdasco ztratil hned úvodní game při svém podání a poslal svého soupeře do vedení 3:0.

Fyzicky, ale především psychicky odrovnaný tenista už nenašel síly na zvrat, rozhodující sadu prohrál 3:6 a celý zápas pak po čtyřech hodinách a 22 minutách boje 2:3 na sety.

V osmifinále se chorvatský tenista utká s dalším Španělem Robertem Bautistou-Agutem.

pan, Sport.cz

  2:6, 1:6 Muguruzaová - Kvitová 2:6, 1:6 konec
20210306T16:00:00+0100
Muguruzaová vs. Kvitová
Muguruzaová vs. Kvitová
Muguruzaová
Kvitová

Časová osa: Tenis

Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.

Patička stránky: