Ósakaová - Svitolinová 6:4, 6:1Šampionka z New Yorku dál řádí, Ósakaová je v semifinále Australian Open. Djokovič ušetřil síly

Loňská šampionka z US Open Naomi Ósakaová potvrzuje svoji extratřídu i v Melbourne. Světová čtyřka si ve čtvrtfinále Australian Open poradila ve dvou setech s Ukrajinkou Elinou Svitolinovou 6:4, 6:1 a postoupila mezi poslední čtyři. Její další soupeřkou bude Karolína Plíšková, která si poradila ve třech setech se Serenou Williamsovou. První tenista světového žebříčku Novak Djokovič je po třech letech v semifinále Australian Open. Japonec Kei Nišikori vzdal kvůli zranění za stavu 1:6, 1:4.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Sestřih utkání Ósakaová - SvitolinováVideo: sntv

Až do stavu 3:2 pro rodačku z Ósaky si obě hráčky držely svá podání, od té doby se to však už žádné z nich v úvodní sadě nepovedlo. Sérii pět prohraných gamů na vlastním servisu zahájila vítězka Turnaje mistryň z loňského roku Elina Svitolinová a první set tak patřil po 38 minutách Japonce.

Bída ukrajinské tenistky na podání však pokračovala i na začátku druhého setu, kdy přišla o své čtvrté a následně páté podání v řadě, brzy byl stav 5:0 pro Ósakaovou a o vítězce bylo rozhodnuto. Světová čtyřka tak postoupila po výsledku 6:4, 6:1 za 1 hodinu a 10 minut do semifinále.

Raonicovi nepomohlo ani 25 es

Mezi nejlepší čtveřicí je poprvé na grandslamovém turnaji francouzský tenista Lucas Pouille. Porazil šestnáctého nasazeného Kanaďana Milose Raonice 7:6, 6:3, 6:7 a 6:4. Jeho dalším protivníkem v Melbourne bude v pátek Novak Djokovič, jemuž jeho čtvrtfinálový soupeř Kei Nišikori utkání kvůli zdravotním problémům za stavu 1:6 a 1:4 skrečoval.

Radost Francouze Lucase Pouilleho po výhře ve čtvrtfinále v Melbourne.

Čtyřiadvacetiletý Pouille při pěti předchozích startech na Australian Open nevyhrál ani zápas, ale letos pod vedením nové trenérky Amélie Mauresmové v Melbourne září. Po vítězství nad Raonicem překonal své grandslamové maximum z roku 2016, kdy byl ve čtvrtfinále Wimbledonu a US Open.

Jedenatřicátý hráč žebříčku Pouille musel ve třetím kole odehrát pět setů s domácím držitelem divoké karty Alexeiem Popyrinem, v osmifinále pak vyřadil turnajovou jedenáctku Bornu Čoriče z Chorvatska. Neodolal mu ani Raonic, i když v tříhodinovém zápase nastřílel 25 es.

Nišikori kvůli zranění vzdal

Srb Djokovič, který Australian Open už šestkrát vyhrál, je v melbournském semifinále po třech letech. Nad Nišikorim vedl 6:1, 4:1, pak japonský tenista vzdal kvůli potížím se stehenním svalem. Nišikori předtím v Melbourne odehrál tři pětisetové zápasy, jeho pondělní utkání se Španělem Pablem Carreňem trvalo více než pět hodin.

Sestřih utkání Djokovič - NišikoriVideo: sntv

"Před zápasem to ještě bylo v pořádku. Pravda, příliš čerstvý jsem nebyl. Ale pak už jsem nemohl pořádně ohnout koleno ani vyskočit," řekl Nišikori.

První semifinále mužské dvouhry se bude hrát ve čtvrtek, druhý nasazený Španěl Rafael Nadal v něm nastoupí proti Stefanosi Tsitsipasovi. Dvacetiletý Tsitsipas, jenž vyřadil obhájce titulu Rogera Federera, postoupil do semifinále grandslamu jako první řecký tenista v historii.