Živě

Na kurtu jsem nechala srdce! Krejčíková po prohrané čtyřhře poslala dojemný vzkaz fanouškům. Ti se divili Plíškové

11. února 2019 14:20 - Ostrava/Praha

Hodně zklamaná byla po nedělní prohrané čtyřhře Barbora Krejčíková. Není divu. V rámci jejího fedcupového debutu na kurtu šlo o všechno - pokud by duel, do kterého nastoupila s Kateřinou Siniakovou, vyhrála, postoupily by Češky opět do semifinále Fed Cupu. Prohra ale znamená první baráž pro český tým od roku 2008.

 

Petr Sznapka, ČTK

Jsou v současnosti žebříčkově nejlepším ženským deblovým párem světa. Kateřina Siniaková a Barbora Krejčíková okupují první a druhé místo světového žebříčku. Rozhodující závěrečná čtyřhra tak papírově měla být zcela jasnou záležitostí. Nakonec se ale proměnila v třísetovou bitvu, z níž jako šťastnější odešly Rumunky, které svou výhrou poslaly český tým do baráže.

S porážkou se těžce srovnávala starší z úspěšného deblového páru, Barbora Krejčíková. "Nechala jsem dnes na kurtu srdce a rvaly jsme se, abychom urvaly třetí bod, vyhrály a moje premiéra v týmu byla radostná a sladká. Bohužel to dnes nevyšlo, jsem velice zklamaná," uvedla Češka na svém Instagramu.

Světová deblová dvojka v emotivním příspěvku děkovala nejen nehrajícímu kapitánovi Petru Pálovi, ale také fanouškům za podporu. Stejně jako mnoho tuzemských hráček před ní i ona ocenila zejména fantastickou atmosféru, kterou umí čeští diváci při Fed Cupu vytvořit. "Odjíždím s nejsilnějším zážitkem, co jsem kdy v tenise zažila. Celá atmosféra byla neskutečná, v životě jsem takovou nezažila," okomentovala výjimečný zážitek s typickým fedcupovým diváckým fanděním.

"Ten pocit za stavu 4:4 v rozhodujícím setu, kdy fanoušci nechtěli přestat tleskat a povzbuzovat - to si přeje zažít každý sportovec. Bylo mi obrovskou ctí dnes nastoupit a hrát míčky, jako by každý z nich byl poslední v životě, až do úplného konce," uzavřela třiadvacetiletá tenistka.

Kateřina Siniaková (vlevo) a Barbora Krejčíková na tiskové konferenci českého týmu před utkáním ČR - Rumunsko.

Petr Sznapka, ČTK

Fanoušci: Proč Plíšková odjela?

Na víkendové boje vzpomněla na svém Instagramu i česká jednička v utkání s Rumunskem Karolína Plíšková. I ona poděkovala divákům za podporu, její příspěvek byl ale celkově o mnoho méně emotivní než ten od Krejčíkové. Uznala, že Rumunky byly v utkání lepším týmem, a k vítězství jim pogratulovala.

Právě Plíšková se ale navzdory jednomu uhranému bodu stala terčem kritiky některých fanoušků. Po nedělním utkání se světovou trojkou Halepovou prý totiž podle nich nezůstala s týmem a spekulují, že údajně nejspíše odletěla do Dauhá, kde bude hrát v tomto týdnu. Halepová, která se v Dauhá také chystá startovat, přitom s rumunským týmem zůstala a svoje spoluhráčky nadšeně povzbuzovala z lavičky.

bak, Sport.cz

ČT sport Bencicová - Vondroušová dnes 11:00
20210731T11:00:00+0200
Bencicová vs. Vondroušová
Bencicová vs. Vondroušová
Bencicová
Vondroušová

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.