Živě

Kvitová opět útočí na světový trůn. Vedle Kyrgiose měla v Miami záchvaty smíchu

20. března 2019 10:58 - Miami/Praha

Na posledním turnaji v Indian Wells sice vypadla hned ve svém prvním zápase, přesto se česká tenistka Petra Kvitová posunula na druhé místo žebříčku WTA a po právě startujícím podniku v Miami se dokonce může poprvé v kariéře dostat na první příčku.

 

Kamran Jebreili, ČTK/AP

Aby Kvitová usedla na světový trůn, musí se na pro ni dosud málo úspěšném floridském turnaji minimálně dostat do finále. V případě, že se současná jednička Naomi Ósakaová probojuje do čtvrtfinále, musí Kvitová k jejímu sesazení získat titul.

Na první místo mohou teoreticky zaútočit i Rumunka Simona Halepová, Němka Angelique Kerberová a Ukrajinka Elina Svitolinová.

Čelo aktuálního žebříčku WTA 
1. Ósakaová (Jap.) 5991 bodů
2. Kvitová (ČR) 5550
3. Halepová (Rum.) 5457
4. Kerberová (Něm.) 5315
5. Svitolinová (Ukr.) 5225

Kvitové se ale v Miami dlouhodobě moc nedaří, jejím maximem je zde pět let stará účast ve čtvrtfinále. Loni skončila její cesta v osmifinále.

Před turnajem, jehož start v úterý zmařil déšť, je tenistka z Fulneku alespoň navenek v dobrém rozpoložení. Během diskuze a zábavního programu s malými tenisty se během taneční a pěvecké vložky po boku mužských kolegů Nicka Kyrgiose a Marina Čiliče náramně bavila.

Zároveň promluvila k mladým dívkám, které nabádala, aby následovaly své sny bez ohledu na to, co o nich lidé říkají a co od nich očekávají.

Svěřenkyně trenéra Jiřího Vaňka vstoupí do turnaje až ve druhém kole proti vítězce klání mezi Řekyní Marií Sakkariovou a Srbkou Olgou Danilovičovou.

roj, Sport.cz

Bude Petra Kvitová po turnaji v Miami novou světovou jedničkou?


Časová osa: Tenis

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.