Živě

Šafářová v přípravách na rozlučku s českými fanoušky. Na trénink se dopravila netradičním způsobem

26. března 2019 14:38 - Praha

Česká tenistka Lucie Šafářová se chystá na rozlučku s tuzemskými fanoušky. Ta proběhne na konci dubna v Praze. Na turnaj už se bronzová olympijská medailistka z Ria, která nedávno absolvovala operaci mandlí, připravuje. V úterý pak na svém Instagramu zveřejnila, jakým netradičním způsobem se dopravila na trénink.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Šafářová zveřejnila fotografii, na které rozesmátá pózuje s koloběžkou a tenisovým vybavením. „Můj nový způsob dopravy po Praze! Vzhůru na trénink!" píše v angličtině. „Ať žijí kolobrndy! Rychlejší než autem," naráží tenistka - tentokrát už v češtině - nejspíš na fakt, že Praha bývá po ránu často ucpaná.

Bývalá deblová světová jednička oznámila konec kariéry loni. Původně se chtěla rozloučit na svém oblíbeném Australian Open, zraněné zápěstí ji však donutilo od tohoto plánu upustit. Nedávno bylo oznámeno, že ji diváci uvidí v pražské Stromovce, kde jí pořadatelé udělí divokou kartu.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 

My new transport in Prague! Let’s go practice! #pragueopen #prep #scooter #withsmile Ať žijí kolobrndy! Rychlejší, než autem! 😁👍🏻

Příspěvek sdílený Lucie Safarova (@lucie.safarova),Bře 26, 2019 v 1:03 PDT

V Praze se tenisovým fanouškům představí v singlu i deblu, přičemž ve čtyřhře se objeví i se svou parťačkou Bethanií Mattekovou-Sandsovou, se kterou utvořila slavný pár „Bucie". Společně vyhrály pět grandslamů.

Během kariéry se tenistce dařilo i v singlu, kde vystoupala nejvýše na páté místo světového žebříčku a zahrála si finále French Open.

Šafářová je i úspěšnou českou tenisovou reprezentantkou. Třikrát spolu se svými kolegyněmi vyhrála Fed Cup a je držitelkou bronzové olympijské medaile z Ria ze čtyřhry. Tu vybojovala s Barborou Strýcovou.

Česká tenistka dosud neoznámila, kde svoji kariéru ukončí definitivně. Ve hře je i možnost, že by usilovala o start na French Open.

bak, Sport.cz

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.