Živě

Plíšková drtila hvězdnou soupeřku a v žebříčku poletí vzhůru. Halepová byla frustrovaná, říká

29. března 2019 16:42 - Miami/Praha

Od začátku sezony si drží skvělou formu, kterou může ve svém premiérovém finále v Miami proměnit v titul. V semifinále narazila Karolína Plíšková na prvotřídní soupeřku Simonu Halepovou, s níž má až hrozivě negativní bilanci (nyní snížila na 3:7), ale tentokrát jí málem nadělila kanára. Navíc se vyvarovala obvyklého nešvaru v podobě množství nevynucených chyb a tak se právem může těšit na finále a také na žebříčkový posun.

Video již není dostupné

sntv

„Myslím, že hlavně ve druhém setu jsem hrála skvěle," pochvalovala si sedmadvacetiletá Češka po vítězství v deštěm přerušované noční bitvě 7:5, 6:1.

V první sadě prohrávala už 3:5, ale zápas totálně otočila devíti vyhranými gamy za sebou. Její šňůru přerušil až déšť za stavu 5:0 ve druhém setu. Po vynucené přestávce pak Halepová alespoň odvrátila hrozbu potupného kanára.

„Samozřejmě, Halepová mohla podle mě hrát lépe. Možná byla trochu frustrovaná z vývoje první sady, kdy se výměny nevyvíjely v její prospěch, zatímco mně se povedlo pár dobrých úderů. Ale tak se to prostě stalo a já jsem šťastná za to, jak jsem hrála," pokračovala Plíšková.

V zápase s obávanou protivnicí si vedla opravdu výtečně. Nasázela 23 vítězných míčů a vyrobila pouze 16 nevynucených chyb.

Předstihne v žebříčku Kvitovou?

Aktuální česká dvojka má za sebou nyní nejvíce vyhraných zápasů (21) v sezoně ze všech hráček na okruhu WTA, na každém turnaji, kde hrála, se dostala minimálně do čtvrtfinále a její tažení se na začátku týdne promítne i do žebříčkového postavení.

V případě vítězství ve finále vystřídá na druhém místě rankingu Petru Kvitovou, pokud prohraje, posune se ze sedmé příčky na čtvrtou.

Karolína Plíšková si zahraje v Miami finále

Jim Rassol, ČTK/AP

Od sobotního finálového duelu (začíná v 18 hodin, podrobná on-line reportáž na Sport.cz) s Australankou Ashleigh Bartyovou čeká úplně jiný zápas, než dosud v Miami zažívala.

„Bartyová má podle mě úplně jiný styl než holky, s nimiž jsem tu zatím hrála. Chodí si pro vítězné míče. Zároveň často využívá bekhendový slajs. Také výborně podává, má dobrý pohyb po kurtu a hře velmi dobře rozumí. Nebude to tedy jen o mně, jako to bývalo v předchozích zápasech. Budu muset akceptovat, když se jí bude dařit. Vím ale, že ji můžu porazit," řekla Plíšková o finálové soupeřce, s níž má vyrovnanou bilanci 2:2.

roj, Sport.cz

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.