Živě

Pláč na kurtu a konec. S kariérou se loučí Španěl, který byl u zrodu největšího českého úspěchu

9. dubna 2019 13:14 - Praha

Na ten moment nejde zapomenout. Psal se 18. listopad roku 2012, bylo krátce po osmé hodině večer, když bekhend Nicolase Almagra v duelu s Radkem Štěpánkem zamířil do sítě a Česko tak mohlo poprvé ve své historii slavit zisk Davisova poháru. Rodák z Karviné před časem již svou kariéru ukončil, teď se po jeho stopách vydal i jeho tehdejší soupeř.

 

Profimedia.cz

Byl devátým hráčem světa, vyhrál třináct turnajů, čtyřikrát si zahrál čtvrtfinále grandslamového turnaje, tenisem si vydělal téměř jedenáct milionů dolarů. Přesto zůstal Nicolas Almagro ve stínu svých slavnějších krajanů Rafaela Nadala či Davida Ferrera. Teď se rodák z Murcie se svou kariérou loučí.

Své tenisové sbohem řekne stylově. Za svým veleúspěšným působením definitivně zavře dveře na prvním ročníku challengeru v Murcii, kde se fanouškům představí jak v singlu, tak v deblu.

Nicolas Almagro během daviscupvého zápasu s Radkem Štěpánkem

Profimedia.cz

"Je mi líto, že se zúčastním jen tohoto premiérového ročníku. Doufám aspoň, že budu své fanoušky bavit svým tenisem po celý týden," psal Almagro ve svém vyjádření.

Ti čeští si jeho jméno jistě nejvíce vybaví v souvislosti s Davisovým pohárem, a především s tím z roku 2012, ve kterém český tým ve finále porazil ve vyprodané O2 Areně právě Španělsko. Nicolas Almagro byl jednou z hlavních postav rozhodujícího pátého finálového boje s Radkem Štěpánkem, kterému ve fantastickém zápase podlehl 1:3 na sety.

VIDEO: Poslední míček v duelu Štěpánka s Almagrem

V té době byl Almagro jedenáctým hráčem světa, fanoušky i tenisovými odborníky byl obdivován především pro svůj jednoručný bekhend. Prakticky od finálového pražského klání však kariéra španělského tenisty začala pomalu nabírat směr dolů.

Smutný moment na French Open

Nešťastným se pro Almagra stal rok 2017, kdy se začal potýkat s problémy s kolenem, které později také ukončily jeho kariéru. Vše vyvrcholilo na French Open téhož roku v zápase druhého kola s Juanem Martinem del Potrem. A byl to hodně srdceryvný moment.

Ve třetím setu za stavu 1:1 Almagro vůbec nereagoval na podání Argentince. V předklonu jen smutně hleděl po země, poté se v bolestech a slzách skácel na pařížskou antuku. Na pomoc mu přispěchal jak Del Potro, tak hlavní rozhodčí. Všem bylo jasné, že je zle.

VIDEO: Smutný okamžik pro Nicolase Almagra

Od tohoto momentu bylo o další kariéře španělského tenisty de facto rozhodnuto. Do konce roku se objevil jen na pěti turnajích s bilancí dvou výher a tří proher, rok nato se na pěti odehraných podnicích nedočkal už vítězství žádného.

Oznámení o konci kariéry bývalého elitního hráče tak nemohlo překvapit. "Dal jsem tenisu veškerou mou energii a dostal jsem za to maximum, co jsem dostat mohl. Jsem rád, že se loučím ve svém prostředí, před mojí rodinou a přáteli. Navíc ve svém městě a na tomto skvělém turnaji, kterým Murcia Challanger Open je," říká třiatřicetiletý Španěl.

V prvním kole turnaje, který začal včera, se Almagro utká s 262. hráčem světa a krajanem Villelou Martínezem.

pan, Sport.cz

  5:2 Siniaková - Sorribesová 5:2 probíhá
20210625T14:05:00+0200
Siniaková vs. Sorribesová
Siniaková vs. Sorribesová
Siniaková
Sorribesová
  5:7, 4:6 Siegemundová - Siniaková 5:7, 4:6 konec
20210625T10:00:00+0200
Siegemundová vs. Siniaková
Siegemundová vs. Siniaková
Siegemundová
Siniaková
  6:3, 7:6 Kvitová - Podoroská 6:3, 7:6 konec
20210625T12:00:00+0200
Kvitová vs. Podoroská
Kvitová vs. Podoroská
Kvitová
Podoroská

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utkala se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.