Živě

Soupeřka vedla 6:0, 5:0. Britská tenistka to nezabalila a předvedla jeden z největších obratů v historii

10. dubna 2019 14:21 - Sunderland/Praha

Diváci se nestačili divit a Jessika Ponchetová taktéž. Francouzská tenistka v úvodním kole na turnaji ITF v Sunderlandu vedla už 6:0 a 5:0 a vypadalo to, že svou soupeřku vyprovodí z kurtu dvěma kanáry. Tara Mooreová se však nevzdala a předvedla jeden z největších obratů v historii.

 

Profimedia.cz

Někdo by si řekl, že zápas, ve kterém vede hráč či hráčka 6:0, 5:0 a 40:30 je už rozhodnutý. Kdepak! To, co předvedla Tara Mooreová na turnaji ITF v Sunderlandu, svědčí o opaku. Britská tenistka nastupovala do úterního zápasu prvního kola jako outsiderka. Není divu. V žebříčku jí patří čtyři sta sedmdesátá devátá pozice, za to její soupeřce, Jessice Ponchetové dvou sté první místo.

Francouzská tenistka od začátku utkání dominovala. První set ovládla za dvaatřicet minut poměrem 6:0. Stejný průběh měl i druhý set, v němž vedla 5:0 a 40:30. Možná už se viděla, jak slaví postup, a proto mečbol nevyužila. To Mooreovou nakoplo a poté předvedla něco nevídaného.

Druhý set srovnala, a následně ho získala v tie-breaku. Zatímco Ponchetová a diváci nevěřili svým očím, Mooreová si šla za svým a dokonala překvapení. Ve třetím setu za stavu 4:3 Ponchetovou brejkla, sadu vyhrála 6:3 a mohla se radovat z jednoho z největších obratů v historii.

K těm se již řadí třeba nedávný obrat Karolíny Plíškové na Australian Open. Česká tenistka prohrávala v rozhodujícím třetím setu čtvrtfinále s Američankou Serenou Williamsovou už 1:5 a 30:40. Přesto utkání s vítězkou třiadvaceti garndslamů dokázala ještě srovnat a poté vyhrát 7:5.

vk, Sport.cz, Právo

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.