Překvapivé tvrzení argentinského tenisty. Jak dlouho ještě může Federer hrát?

17. dubna 2019 09:44 - Praha

Do kolika let může hrát tenis? Do čtyřiceti? Nebo ještě déle? Podle bývalé světové dvacítky, Argentince Josého Acasusa, uvidíme legendárního Rogera Federera na kurtech do padesáti. „Má pestrou hru a spoustu talentu, takže stále může kohokoliv porazit,“ chválí svého někdejšího soupeře Acasuso.

 

Profimedia.cz

Na kurtech se spolu střetli pětkrát a pokaždé se z výhry radoval Roger Federer. Zatímco legendární Švýcar sbírá tituly dál, jeho rival svou kariéru již ukončil. José Acasuso odešel do důchodu před šesti lety, když mu bylo třicet. Dění v tenise a fenomenálního Federera ale sleduje dál.

„Nepřestává překvapovat,“ prohlásil o Federerovi Acasuso na webu tennisworldusa.org. „Když si už myslíte, že v průběhu času jeho úroveň hry začne klesat, on se znovu vrátí, změní styl a je agresivnější. Způsob, jakým se dokázal přizpůsobit, je úžasný,“ chválil svého bývalého soupeře.

„Když jsem ho viděl v semifinále v Miami, vypadalo to jako by jemu bylo devatenáct a Shapovalovi naopak sedmatřicet. Má tolik zdrojů, odkud může čerpat, že pokud nenastane nějaký fyzický problém, může hrát do padesáti let,“ uvažoval Argentinec. „Má pestrou hru a spoustu talentu, takže stále může kohokoliv porazit. Je obtížné čelit takovému hráči,“ dodal Acasuso.

Federer si po turnaji v Miami, kde získal svůj sto první titul, dal na chvíli od tenisu pauzu. Tento týden už však začal s přípravou na antuku, na níž už tři roky nehrál. Dvacetinásobný grandslamový vítěz nedávno řekl, že to bude pro něj obrovská výzva, a že od sebe příliš nečeká. Avšak už se prý těší. Světová čtyřka by se na kurtech měla představit již za necelé tři týdny na turnaji v Madridu.

vk, Sport.cz, Právo

  6:7, 2:6, 6:3, 6:2, 6:4 Djokovič - Tsitsipas 6:7, 2:6, 6:3, 6:2, 6:4 konec
20210613T15:00:00+0200
Djokovič vs. Tsitsipas
Djokovič vs. Tsitsipas
Djokovič
Tsitsipas
  4:6, 2:6 Matteková-Sandsová, Šwiateková - Krejčíková, Siniaková 4:6, 2:6 konec
20210613T11:30:00+0200
Matteková, Šwiateková vs. Krejčíková, Siniaková
Matteková, Šwiateková vs. Krejčíková, Siniaková
Matteková, Šwiateková
Krejčíková, Siniaková

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.