Kanaďanky neměly nárok. Bude hrát v neděli i Šafářová?

20. dubna 2019 17:43 - Prostějov

Všechno jde hladce podle plánu. České tenistky i bez největších opor potvrzují roli vysokých favoritek prostějovské fedcupové baráže o udržení ve Světové skupině s Kanadou. Karolína Muchová i Markéta Vondroušová neměly se svými protějšky velké problémy a diváci se tak snad můžou těšit i na nedělní duel loučící se Lucie Šafářové.

 

Michal Krumphanzl, ČTK

„Já, stejně jako publikum, bych Lucku rád viděl na kurtu, ale teď v první řadě musím přemýšlet, abychom udělali třetí bod," pousmál se kapitán týmu Petr Pála, který v slunečném odpoledni nemusel řešit žádnou krizovou situaci.

„Markéta ani Kája ani jednou neprohrávaly, to je pro kapitána velmi příjemná situace," přikývl Pála. „Potenciál obou holek je o dost výš, než jaký teď mají žebříček. Takové zápasy jim pomůžou. Já jsem spokojený."

Česká tenistka Markéta Vondroušová v utkání Fed Cupu s Leylah Fernandezovou z Kanady.

Luboš Pavlíček, ČTK

Pro devatenáctiletou Vondroušovou, která jako čtvrtfinalistka velkých turnajů v Indian Wells a v Miami, plní roli české jedničky, byl zápas s Annie Fernandezovou dost netypický. Soupeřka, která je také levačka, měla totiž velmi podobný styl.

„Dobře běhala, hrála kraťasy. Hlavně na začátku byla nepříjemná a hrála svůj strop. Občas tam předvedla neskutečné věci, ale já věděla, že bude dobrá, protože na juniorce Australian Open postoupila až do finále. Pro diváky to musel být dobrý zápas," tvrdila Vondroušová po zápase s o tři roky mladší tenistkou. „Už asi stárnu a těch mladších holek budu potkávat čím dál víc."

Karolína Muchová slaví výtězství nad Rebeccou Marinovou z Kanady.

Luboš Pavlíček, ČTK

V neděli po obědě už může být jasno, když Vondroušová zvládne souboj s kanadskou jedničkou Marinovou a pak se snad Prostějov dočká na kurtu i Šafářové...

bum, Sport.cz

  4:6, 2:3 Teichmannová - Kvitová 4:6, 2:3 probíhá
20210924T18:00:00+0200
Teichmannová vs. Kvitová
Teichmannová vs. Kvitová
Teichmannová
Kvitová
  7:5, 6:3 Sakkariová - Martincová 7:5, 6:3 konec
20210924T14:00:00+0200
Sakkariová vs. Martincová
Sakkariová vs. Martincová
Sakkariová
Martincová

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.