Rubriky:

Tenis

Šestý tenista světa Anderson vynechá antukovou sezonu

23. dubna 2019 18:00 - Paříž

Šestý tenista světového žebříčku Kevin Anderson vynechá kvůli zranění celou antukovou sezonu a nebude startovat v květnu na grandslamovém French Open. Dvaatřicetiletý Jihoafričan má problémy s loktem a po konzultaci s lékaři se rozhodl dát si herní pauzu.

 

Adnan Abidi, Reuters

"Po diskusích s doktory a týmem jsem se rozhodl, že pro můj loket bude nejlepší pár týdnů volna," oznámil 203 centimetrů vysoký hráč na sociálních sítích. "Budu tvrdě pracovat na tom, abych byl na začátku sezony na trávě zase fit," doplnil loňský finalista Wimbledonu.

Roland Garos začne 26. května, loni Anderson v Paříži postoupil do osmifinále, čímž si vyrovnal tamní maximum. Vedle loňské finálové účasti ve Wimbledonu má na kontě i neúspěšný boj o titul na US Open v roce 2017. Na letošním Australian Open vypadl ve druhém kole.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Turnaj mistrů 2020

Tenisový Turnaj mistrů se koná od neděle 15. listopadu do neděle 22. listopadu v Londýně, který bude tuto tenisovou akci hostit naposledy. Letos se koná 51. ročník turnaje a prize money jsou ve výši 5.7 milionů dolarů. Vítězství obhajuje řecký tenista Stefanos Tsitsipas.