Grandslamový šampion chystá návrat na kurty. Představí se už v Madridu?

2. května 2019 12:08 - Madrid/Praha

Půjde to, nebo bude muset Juan Martín del Potro návrat na kurty ještě odložit? Vítěz US Open začal teprve nedávno s tréninkem po zranění kolene. Ve středu si třicetiletý Argentinec už ale vyzkoušel antuku v Madridu, kde se příští týden uskuteční turnaj. Zda na něm potvrdí svou účast, se oblíbený tenista ale teprve rozhodne.

 

Enrique Marcarian

Fanoušci Juana Martína del Potra se nemohou dočkat jeho návratu na kurty. Argentinský tenista si loni na podzim na turnaji v Šanghaji zlomil pravou kolenní čéšku a musel vynechat Turnaj mistrů i Australian Open. V únoru se představil v Delray Beach, i když lékaři mu to nedoporučovali. Jeho touha hrát však byla silnější. Po vypadnutí ve čtvrtfinále uznal, že nebyl ještě dostatečně připravený, a že bude muset ještě pokračovat v léčbě.

Na začátku minulého měsíce oblíbený hráč oznámil, že již brzy bude moci začít s tréninkem. Nyní už tvrdě maká a dokonce uvažuje o tom, že by se mohl představit již příští týden na turnaji v Madridu. Ve středu tam s úsměvem na tváři vyrazil vyzkoušet antuku, aby chvíli potrénoval a zjistil, jak na tom je.

Trénoval prý bez bolestí, avšak zda svou účast na turnaji potvrdí, nebo se z něj odhlásí, zatím není jasné. Vítěz US Open z roku 2009 se teprve bude rozhodovat, nerad by totiž zase něco uspěchal. Nejrůznější zranění jeho slibně rozjetou kariéru brzdí celou dobu. Poté, co jako dvacetiletý ovládl grandslam, začala ho trápit zápěstí.

Několikrát kvůli nim musel přerušit kariéru, avšak vždy se dokázal vrátit a zase se vyšplhat mezi elitu. Loni zvítězil na turnajích v Acapulku, Indian Wells a na US Open si zahrál finále. V žebříčku se vyhoupl na třetí příčku. Jenže pak přišlo zranění kolena a vytáhlý tenista si opět musel dát od tenisu pauzu. Klapne jeho další comeback už příští týden v Madridu?

vk, Sport.cz, Právo

ČT 2 6:1, 2:6, 6:4 Krejčíková - Pavljučenkovová 6:1, 2:6, 6:4 konec
20210612T15:10:00+0200
Krejčíková vs. Pavljučenkovová
Krejčíková vs. Pavljučenkovová
Krejčíková
Pavljučenkovová
  Matteková-Sandsová, Šwiateková - Krejčíková, Siniaková dnes 11:30
20210613T11:30:00+0200
Matteková, Šwiateková vs. Krejčíková, Siniaková
Matteková, Šwiateková vs. Krejčíková, Siniaková
Matteková, Šwiateková
Krejčíková, Siniaková
  Djokovič - Tsitsipas dnes 15:00
20210613T15:00:00+0200
Djokovič vs. Tsitsipas
Djokovič vs. Tsitsipas
Djokovič
Tsitsipas

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.