Kyrgios řádil jak nepříčetný. Házel židlí po kurtu a řval: Jsi zasr*** retard. Se*u na to

16. května 2019 17:23 - Řím/Praha
(Aktualizováno: 16. května 2019 20:53)

Řádil jak nepříčetný a z tenisového turnaje Masters v Římě se musel pakovat. Australskému bouřlivákovi Nicku Kyrgiosovi vytekly nervy během utkání druhého kola s Norem Casperem Ruudem, které nedohrál.

Video již není dostupné

sntv

Kyrgios po prohrané první sadě ovládl druhé dějství, ale psychicky neustál situaci ve třetím setu za stavu 1:1, kdy se mu nedařilo na podání, a za chování na kurtu ho sudí potrestal ztrátou gamu.

Australan začal házet raketou, nadávat na všechny strany. Jeho běsnění vyvrcholilo hozenou židlí do kurtu.

Jaký bude trest?

Čtyřiadvacetiletý vztekloun už si pak jen posbíral rozházené vybavení do tašky a pakoval se pryč. Rozhodčí ho diskvalifikoval a zápas ukončil ve prospěch Ruuda.

Ze záběrů není úplně jasně patrné, co Kyrgiose tak rozčílilo.

„Jsi zasr**ej retard, kámo. Proč lezeš po kurtu, když podávám. Nechce se mi ani hrát. Proč bych vlastně měl hrát? Končím. Se*u na to," rozčiloval se nejspíš kvůli jednomu z diváků, který ho měl vyrušit při podání.

Po diskvalifikaci však evidentně nepropadl trudomyslnosti. Na svém twitterovém účtu se ještě pobaveně vysmál Ruudově oslavě vítězství.

Později už reagoval poněkud smířlivěji. "Přemohly mě emoce. Byla tam dneska šílená atmosféra a je super nešťastné, že to takhle skončilo. Sorry Říme, zase příště, možná," uvedl později Kyrgios.

Vedení ATP oznámilo, že Kyrgios přijde o prize money ve výši 33 635 dolarů (774 000 korun) a bude mu odečteno 45 bodů v žebříčku. Po vyšetření případu může přijít na řadu i další sankce.

roj, Sport.cz

ČT 2 6:1, 2:6, 6:4 Krejčíková - Pavljučenkovová 6:1, 2:6, 6:4 konec
20210612T15:10:00+0200
Krejčíková vs. Pavljučenkovová
Krejčíková vs. Pavljučenkovová
Krejčíková
Pavljučenkovová

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.