Náfuka Nadal, posedlý Djokovič a arogantní Verdasco. Australský bouřlivák se pustil do soupeřů

17. května 2019 14:49 - Řím/Praha

Kdepak, ten se nezmění. I když nedávno uznal, že by měl být mnohem disciplinovanější, zase svou bouřlivou povahu nedokázal ovládnout a řádil. Nick Kyrgios byl ve druhém kole na turnaji v Římě diskvalifikován poté, co hodil vzteky židli na kurt. Nepříjemný už byl před zápasem, kdy kritizoval hvězdné hráče. „Nadal je mým opakem, je nafoukaný,“ říkal australský tenista.

 

Andrew Medichini, ČTK/AP

Nick Kyrgios je známý nejen svými výbuchy na kurtu, kdy řve na diváky a rozhodčí, ničí rakety, nebo tříská jinými věcmi, ale i svými výroky. Talentovaný tenista, který dokáže udivovat svými parádičkami se na turnaji v Římě rozpovídal o svých soupeřích a některé pořádně zkritizoval.

„Jsem úplný opak Rafaela Nadala,“ uvedl Kyrgios na webu The Guardian. „Je velmi nafoukaný. Když vyhraje, je v pohodě, uzná kvalitu soupeře. Jakmile jsem ho ale porazil, stěžoval si, že jsem k němu, fanouškům a celé hře neměl respekt. Je to pořád stejné,“ vyprávěl australský tenista, který si neváží ani další hvězdy.

Novaka Djokoviče sice nazval fantastickým hráčem, ale jinak jím pohrdá. „Myslím si, že je posedlý tím, že chce být oblíbený. Chce to tak moc, že ho nemůžu vystát. Chce být jako Roger Federer. Všechny jeho oslavy po zápase jsou tak trapné. Pro mě nikdy nebude nejlepší, protože jsem ho v obou vzájemných zápasech porazil. Kdo mě nedokáže porazit, nemůže být nejlepším ze všech,“ vysvětloval čtyřiadvacetiletý Kyrgios dál.

Dalším, koho jeden z největších bouřliváků na kurtu nesnáší, je Fernando Verdasco. „Ani se mi o něm nechce mluvit. Jsem rozzlobený, když jen zaslechnu jeho jméno. Je to nejarogantnější člověk. Myslí si o sobě, jak je dobrý, přitom jeho bekhend je absolutně průměrný,“ uzavřel Kyrgios, který poté, co zkritizoval tenisty, vybuchl i na kurtu, kde ve čtvrtečním druhém kole na turnaji v Římě nadával fanouškům, mlátil raketou a poté dokonce hodil židli do kurtu.

vk, Sport.cz, Právo

  6:7, 2:6, 6:3, 6:2, 6:4 Djokovič - Tsitsipas 6:7, 2:6, 6:3, 6:2, 6:4 konec
20210613T15:00:00+0200
Djokovič vs. Tsitsipas
Djokovič vs. Tsitsipas
Djokovič
Tsitsipas
  4:6, 2:6 Matteková-Sandsová, Šwiateková - Krejčíková, Siniaková 4:6, 2:6 konec
20210613T11:30:00+0200
Matteková, Šwiateková vs. Krejčíková, Siniaková
Matteková, Šwiateková vs. Krejčíková, Siniaková
Matteková, Šwiateková
Krejčíková, Siniaková

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.