Živě

PROGRAM FRENCH OPEN: Siniaková a Muchová budou v Paříži bojovat o třetí kolo

29. května 2019 20:20 - Paříž

Tenistky Kateřina Siniaková a Karolína Muchová budou ve čtvrtek na Roland Garros bojovat o postup do třetího kola. Siniaková zahájí na pařížské antuce v 11:00 na kurtu číslo sedm program zápasem s Marií Sakkariovou z Řecka, Muchová nastoupí jako druhá v pořadí na čtrnáctce proti Rumunce Irině-Camelii Beguové.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Pro Siniakovou, které se v této sezoně ve dvouhře příliš nedařilo, by postup do třetího kola znamenal vyrovnání loňského maxima. V cestě jí ale bude stát ve formě hrající Sakkariová, která na předchozím turnaji v Římě prohrála až v semifinále s pozdější šampionkou Karolínou Plíškovou. Vzájemnou bilanci mají vyrovnanou 1:1, na antuce spolu ještě nehrály.

Finalistka turnaje v Praze Muchová, která na pařížské antuce debutuje, se v prvním vzájemném duelu s Beguovou pokusí navázat na úvodní výhru nad sedmnáctkou nasazenou Anett Kontaveitovou z Estonska. Postupem do třetího kola může vyrovnat svůj nejlepší grandslamový výkon z loňského US Open, kde poprvé okusila hlavní soutěž některého z turnajů velké čtyřky.

Čtvrteční program (začátky v 11:00):
Kurt Philippa Chatriera:
Thiem (4-Rak.) - Bublik (Kaz.)
S. Williamsová (10-USA) - Naraová (Jap.)
Garciaová (24-Fr.) - Blinkovová (Rus.)
Kližan (SR) - Pouille (22-Fr.).
Kurt Suzanne Lenglenové:
Ósakaová (1-Jap.) - Azarenková (Běl.)
Djokovič (1-Srb.) - Laaksonen (Švýc.)
Mannarino (Fr.) - Monfils (14-Fr.)
Halepová (3-Rum.) - Linetteová (Pol.).
Kurt Simonne Mathieuové:
Alexandrovová (Rus.) - Stosurová (Austr.)
M. Ymer (Švéd.) - A. Zverev (5-Něm.)
Nišioka (Jap.) - Del Potro (8-Arg.)
Honová (Austr.) - Keysová (14-USA).
Kurt č. 7:
1. zápas Siniaková (ČR) - Sakkariová (29-Řec.).
Kurt č. 13:
2. zápas Muchová (ČR) - Beguová (Rum.).
ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.