Živě

Zdrcená světová jednička chválí Siniakovou. Ta nyní zažívá neuvěřitelný pocit

1. června 2019 19:51 - Paříž
(Aktualizováno: 1. června 2019 21:07)

Světová jednička Naomi Ósakaová byla po porážce s Kateřinou Siniakovou zklamaná především sama ze sebe. Ve třetím kole Roland Garros japonská tenistka cítila únavu a nehrála tak, jak by si představovala. Na pařížském antukovém grandslamu ani na čtvrtý pokus nepřekročila třetí kolo a nenavázala na tituly z US Open a Australian Open.

Video již není dostupné

sntv

Zejména v úvodu tiskové konference ze sebe Ósakaová jen těžko soukala slova. "Jsem velmi zklamaná z toho, jak jsem hrála, a přála bych si, abych to dokázala lépe. Ale nemohu vrátit čas," svěřila se, když se trochu rozpovídala.

Pod tlakem houževnaté Češky její hra nefungovala. "Nešly mi moc ani returny. Byla to jedna z těch situací, kdy víte, že to děláte špatně a snažíte se to změnit, ale vaše tělo prostě neposlouchá mozek," posteskla si.

Euforie, radost, štěstí. Kateřina Siniaková porazila světovou jedničku a postoupila v Paříži do osmifinále.

Michel Euler, ČTK/AP

Poprvé přijela na grandslam jako světová jednička. "Byl na mě určitý tlak. Všechno bylo nové. French Open už jsem hrála, ale nikdy v téhle situaci," řekla novinářům. V Paříži nebyla v takovém rozpoložení jako při vítězných grandslamech. "Na všech ostatních grandslamech, které jsem hrála, jsem byla velmi uvolněná a bavila jsem se. Tentokrát jsem byla celou dobu v napětí," svěřila se.

Reakce Siniakové po zápase
"Je to naprosto skvělé, jsem šťastná, nikdy bych tomu nevěřila. Paříž je pro mě speciální město, díky moc fanouškům za podporu. Dochází mi to pomalinku. Ale určitě jsem nadšená, chodí mi spoustu zpráv. Je to neuvěřitelný pocit. Jsem šťastná, že jsem to dokázala. Dřív jsem jen mluvila o tom, že na to mám, teď se mi to povedlo. Je to moc krásné."

Možná i kvůli byla dnes unavená. "Možná jsem v tom napětí byla i ve spánku. Nevím, nejsem doktor," přemítala. Ale nechtěla se na to vymlouvat. "Protože ona hrála skvěle. Je mezi šestnácti na French Open a já už nebudu říkat, že jsem byla unavená, protože ona hrála v minulém kole hodně dlouhý zápas, takže je unavená taky, asi," doplnila Ósakaová na adresu české tenistky, která ve druhém kole porazila po více než třech hodinách Řekyni Marii Sakkariovou.

Naomi Ósakaová z Japonska.

Michel Euler, ČTK/AP

Do loňského Wimbledonu se Ósakaová na grandslamu nikdy nedostala do druhého týdne. Pak přišly dva velké tituly a usedla na tenisový trůn. Jednadvacetiletá Japonka si myslí, že by jí dnešní porážka mohla paradoxně pomoci. "Bude to znít divně, ale je to asi ta nejlepší věc, co se mohla stát. Moc jsem přemýšlela o kalendářním Grand Slamu. Pro mě je to něco, čeho jsem vždycky chtěla dosáhnout. Myslím, že bych o tom měla začít přemýšlet tak, že kdyby to bylo snadné, dokázali by to všichni."

Bravo! Siniaková vyřadila v Paříži světovou jedničku

Dva grandslamové tituly jí změnily měřítka. "Loni bych byla šťastná, že jsem se dostala do třetího kola. To by bylo normální. Je podivné, jak život funguje. Že když jednou dosáhnete svého cíle, tak toho chcete dosahovat znovu a znovu," doplnila Ósakaová.

V podobné pozici jako na Roland Garros bude i ve Wimbledonu. Také na trávě zatím neměla nijak výrazné výsledky a jejím maximem na londýnském grandslamu je třetí kolo.

ČTK

  3:4 Macháč - Sousa 3:4 probíhá
20210725T11:45:00+0200
Macháč vs. Sousa
Macháč vs. Sousa
Macháč
Sousa
  6:2, 6:1 Krejčíková, Siniaková - Sie, Sü 6:2, 6:1 konec
20210725T06:40:00+0200
Krejčíková, Siniaková vs. Sie, Sü
Krejčíková, Siniaková vs. Sie, Sü
Krejčíková, Siniaková
Sie, Sü
  6:1, 6:3 Ka. Plíšková - Cornetová 6:1, 6:3 konec
20210725T04:00:00+0200
Ka. Plíšková vs. Cornetová
Ka. Plíšková vs. Cornetová
Ka. Plíšková
Cornetová
  6:4, 6:3 Kvitová - Paoliniová 6:4, 6:3 konec
20210725T09:45:00+0200
Kvitová vs. Paoliniová
Kvitová vs. Paoliniová
Kvitová
Paoliniová
  6:2, 6:1 Ka. Plíšková, Vondroušová - Tuan, Čeng 6:2, 6:1 konec
20210725T10:45:00+0200
Ka. Plíšková, Vondroušová vs. Tuan, Čeng
Ka. Plíšková, Vondroušová vs. Tuan, Čeng
Ka. Plíšková, Vondroušová
Tuan, Čeng

Časová osa: Tenis

Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.