Živě

Federerovi ruply nervy. Jeho výlev vyděsil fanoušky

7. června 2019 19:39 - Paříž/Praha

Fenomenální Roger Federer v semifinále Roland Garros proti antukovému králi a velkému rivalovi Rafaelu Nadalovi neměl nárok (3:6, 4:6, 2:6). Frustrace jindy ledově klidného Švýcara vyvrcholila na začátku třetího setu, kdy znovu ztratil podání a i zbytky posledních nadějí na teoretický obrat vzaly za své.

 

Michel Euler, ČTK/AP

Federer se rozhodl v kritické situaci, kdy při svém servisu prohrával 15:40 zariskovat náběhem na síť. Míček z rakety Nadala se ale přibrzdil o pásku, Švýcar už nestihl adekvátně zareagovat a volej poslal do sítě.

To už bylo na jeho psychiku moc. Popadl míček a vší silou ho napálil do hlediště. Podobné výlevy vzteku mívají často i velmi nepěkné následky. Své o tom ví třeba Dennis Shapovalov, který podobným kouskem trefil nechtěně umpirového rozhodčího do oka.

Federer sice nikoho netrefil, ale minimálně spodní řadu fanoušků na kurtu Philippa Chatriera pořádně vyděsil. Jeden z nich leknutím trhl hlavou, až mu spadla kšiltovka.

roj, Sport.cz

Časová osa: Tenis

Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.