Rubriky:

Tenis

Andújar - Balázs 6:2, 7:5 Challenger v Prostějově poznal druhého španělského vítěze

8. června 2019 13:13 - Prostějov

Španělský tenista Pablo Andújar vyhrál challenger Moneta Czech Open v Prostějově. Ve finále turnaje dnes porazil Maďara Attilu Balázse 6:2, 7:5 a navázal na loňský triumf krajana Jaumeho Munara, který prostějovský podnik vyhrál jako první Španěl v historii. Třetí nasazený Andújar, kterému v žebříčku ATP patří 93. místo, získal pátý titul v kariéře a první v letošní sezoně. Pokaždé se přitom radoval na antuce.

První set byl jednoznačně v režii čtyřiatřicetiletého Španěla, ve druhém se však na kurtu rozpoutala obrovská bitva. „Začátek jsem měl stejně tak jako včera vynikající. Soupeř potom zásadně změnil rytmus, začal hrát šlajzy, zlepšil servis a pro mě pak bylo složité se přizpůsobit. Měl jsem však obrovské štěstí, že jsem za stavu čtyři ku pěti a patnáct ku čtyřiceti dokázal odvrátit dva jeho setboly. V koncovce jsem byl už potom jasně lepší," radoval se zkušený Španěl, který turnaj kategorie challenger vyhrál popáté v kariéře.

„Úroveň tohoto prostějovského odpovídá turnajům ATP 250. Je zde několik důležitých aspektů, například že hráči tenisu skutečně rozumí, což určitě pomůže. Malé detaily pak dělají velký turnaj a tady se to potvrdilo," prohlásil Andújar.

Zdůraznil přitom, že pořadí hráčů v žebříčku ATP, kteří se turnaje na Hané zúčastnili, nehrálo prakticky žádnou roli. „Máme samozřejmě žebříček a za favority jsou považováni nejvýše postavení tenisté. Ve skutečnosti je to ale jinak, každý den jiný, pokaždé jsou odlišné podmínky a tenis umí hrát všichni! Jakmile se ocitnete na kurtu, najednou žádný favorit není. A to je na tenise to krásné," podotkl Španěl.

Do Prostějova, kde hrál vůbec poprvé, by chtěl letošní titul přijet za rok obhajovat. „Moc se mi tady líbilo, cítil jsem se tu fakt skvěle. Doufám, že budu zase moci přijet a znovu si to tady maximálně užít," uzavřel Andújar.

Tenisový challenger Moneta Czech Open v Prostějově
(antuka, dotace 92 040 eur)
Dvouhra - finále:
Andújar (3-Šp.) - Balázs (11-Maď.) 6:2, 7:5.
Petr Marek, Právo

O2 Sport 2:6, 4:6 Vondroušová - Ka. Plíšková 2:6, 4:6   konec
20200920T17:15:00+0200
Vondroušová vs. Ka. Plíšková
Vondroušová vs. Ka. Plíšková
Vondroušová
Ka. Plíšková

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Tenis - US Open 2020

Tenisový Grand Slam US Open probíhá od pondělí 31. srpna do neděle 13. září v New Yorku. Letos se koná už 140. ročník turnaje. Dotace jsou ve výši 53,4 milionů USD. Posledními vítězi ve dvouhře jsou Rafael Nadal a Bianca Andreescuová.