Živě

Že nebyl Lendl absolutní špička? Aspoň řekne, co nemám dělat, směje se světová pětka

12. června 2019 12:42 - Stuttgart/Praha

Už dlouho je mu prorokována velká budoucnost, atakuje přední příčky světového žebříčku, ale na grandslamech stále zůstává trochu za očekáváním. Německý tenista Alexandr Zverev se ani na uplynulém French Open nedostal dál než do čtvrtfinále a nyní doufá, že by mohl jeho hranici pokořit třeba už na blížícím se Wimbledonu.

 

Petr Horník, Právo

Jak dříve avizoval, travnatou sezonou by ho znovu měl provést v roli kouče slavný československý rodák Ivan Lendl, který dříve dokázal dovést k titulu v All England Clubu Andy Murrayho.

„Už jsem ho (Lendla) nějaký čas neviděl. Budeme spolu tvrdě makat. Jsou nějaké věci, které mi nefungují a je třeba je zlepšit. Stejně tak jako mojí celkovou sílu," cituje dvaadvacetiletého tenistu server Kicker.

V Paříži ho Lendl nedoprovázel, ale ve Wimbledonu už by chybět neměl. Nad otázkou německých novinářů, proč využije pro Wimbledon právě Lendla, který podle nich nepatřil na trávě k absolutní špičce a na titul v All England Clubu nikdy nedosáhl, se Zverev jen pousmál.

„Alespoň mně může říct, co nemám dělat," prohlásil mladík v odlehčeném tónu.

Sedící Alexander Zverev po pádu ve čtvrtfinále French Open, v němž neměl proti Novaku Djokovičovi nárok.

Michel Euler, ČTK/AP

V Paříži prohrál relativně hladce ve třech setech se světovou jedničkou Novakem Djokovičem. Krátce poté se rozhodl, že už tento týden nastoupí na travnatém turnaji ve Stuttgartu.

„Fyzicky se cítím relativně dobře, moje forma šla v posledních týden nahoru, proto jsem se rozhodl hrát už tento turnaj," vysvětlil. Ve čtvrtek jej v prvním kole ve švábské metropoli čeká krajan Dustin Brown.

roj, Sport.cz

  Badosaová - Vondroušová dnes 05:55
20210728T05:55:00+0200
Badosaová vs. Vondroušová
Badosaová vs. Vondroušová
Badosaová
Vondroušová
  Krejčíková, Siniaková - Bartyová, Sandersová dnes 06:00
20210728T06:00:00+0200
Krejčíková, Siniaková vs. Bartyová, Sandersová
Krejčíková, Siniaková vs. Bartyová, Sandersová
Krejčíková, Siniaková
Bartyová, Sandersová

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.