Rubriky:

Tenis

Český hattrick! Vycházející hvězdička Bouzková ovládla prestižní anketu

16. září 2019 18:00 - Praha

Prožívá sezonu snů. Marie Bouzková začínala letošní rok jako 142. tenistka světa, v současné době její jméno najdeme na 63. příčce. Na megapodniku v kanadském Torontu si zahrála po neuvěřitelném tažení semifinále a právě tento výsledek byl klíčový pro její vítězství v anketě WTA o hráčku s největším průlomem za měsíc srpen. Stala se tak letos již třetí Češkou, které se to povedlo.

 

Markéta Vondroušová, Barbora Strýcová a Marie Bouzková. To jsou jména tří českých tenistek, které ovládly prestižní anketu ženské tenisové asociace WTA o hráčku s největším průlomem v měsíci.

Vondroušová zaujala především svým parádním tažením do finále French Open, Barbora Strýcová pak šokovala jízdou do semifinále Wimbledonu, kterou navíc podtrhla triumfem ve čtyřhře na stejném turnaji a posunem na místo světové deblové jedničky.

Bouzková odvrátila čtyři mečboly a vydřela v Číně postup. Dál jde i Plíšková, Martincová končí

A konečně jednadvacetiletá Marie Bouzková pak překvapila nejen konzistentním zlepšováním se od začátku roku, ale hlavně torontským představením, kde se po skalpech Ostapenkové, Stephensové a Halepové zastavila až před branami finále na Sereně Williamsové.

Marie Bouzková zažívá výbornou sezonu.

Profimedia.cz

Bouzková tak dostala přednost před Švýcarkou Belindou Bencicovou, která se probila do semifinále US Open, americkou hvězdičkou Sofii Keninovou, jenž byla mezi posledními čtyřmi právě v Torontu a Cincinnati i rodící se superstar patnáctiletou Coco Gauffovou, která zářila ve Wimbledonu i na US Open, kde byla ve třetím kole.

Český tenis má nového hrdinu. Osmnáctiletý zelenáč ustál obrovský tlak a dal naději do budoucna

Hráčkou měsíce srpna se pak nemohla stát jiná tenistka než vítězka US Open Bianca Andreescuová, anketu za nejlepší Úder měsíce pak ovládly Američanky Bethanie Matteková-Sandsová a Coco Vandewegheová.

pan, Sport.cz

ČT sport 5:7, 6:7, 6:1, 6:2, 3:6 Macháč - Fritz 5:7, 6:7, 6:1, 6:2, 3:6   konec
20200927T12:30:00+0200
Macháč vs. Fritz
Macháč vs. Fritz
Macháč
Fritz

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Tenis - French Open 2020

Tenisový Grand Slam French Open probíhá od neděle 27. září do neděle 11. října v Paříži. Letos se koná 124. ročník turnaje a prize money jsou ve výši 38 milionů eur. Posledními vítězi Roland Garros ve dvouhře jsou Rafael Nadal a Ashleigh Bartyová.