České tenistky utřely nos, ocenění bere konkurence

16. října 2019 17:31 - St. Petersburg

Karolína Plíšková ani Karolína Muchová se nedočkaly vítězství v zářijových anketách tenisové asociace WTA. Světová dvojka Plíšková se ucházela o ocenění pro hráčku měsíce, Muchová byla nominována v kategorii průlom.

 

Obě české tenistky minulý měsíc vyhrály jeden z turnajů WTA. Plíšková 15. září ovládla premiérový podnik v Čeng-čou, ale v hlasování fanoušků obsadila třetí místo za Japonkou Naomi Ósakaovou a Arynou Sabalenkovou z Běloruska. Ósakaová získala titul v rodné Ósace, Sabalenková obhájila trofej ve Wu-chanu.

Plíšková byla v nominaci na hráčku měsíce už za leden a březen. Z Češek letos vyhrála toto hlasování zatím jen Petra Kvitová za duben.

Muchová se probila v Moskvě do čtvrtfinále! Allertová i Rosol balí kufry

Muchová se na konci září dočkala v Soulu první trofeje na okruhu WTA. V kategorii průlom měsíce ji hlasující fanoušci zařadili na druhé místo za Američanku Alison Riskeovou, jež došla ve Wu-chanu do finále.

Karolína Muchová během finále v Soulu.

Ahn Young-joon, ČTK/AP

V nominaci na tuto cenu se Muchová letos ocitla již potřetí, v dubnu to bylo za finále pražského turnaje, za červenec díky postupu do čtvrtfinále Wimbledonu. Kategorie průlom měsíce má letos již tři české vítězky: Markétu Vondroušovou (květen), Barboru Strýcovou (červenec) a Marii Bouzkouvou (srpen).

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.

Patička stránky: