Rubriky:

Tenis

České tenistky utřely nos, ocenění bere konkurence

16. října 2019 17:31 - St. Petersburg

Karolína Plíšková ani Karolína Muchová se nedočkaly vítězství v zářijových anketách tenisové asociace WTA. Světová dvojka Plíšková se ucházela o ocenění pro hráčku měsíce, Muchová byla nominována v kategorii průlom.

 

Obě české tenistky minulý měsíc vyhrály jeden z turnajů WTA. Plíšková 15. září ovládla premiérový podnik v Čeng-čou, ale v hlasování fanoušků obsadila třetí místo za Japonkou Naomi Ósakaovou a Arynou Sabalenkovou z Běloruska. Ósakaová získala titul v rodné Ósace, Sabalenková obhájila trofej ve Wu-chanu.

Plíšková byla v nominaci na hráčku měsíce už za leden a březen. Z Češek letos vyhrála toto hlasování zatím jen Petra Kvitová za duben.

Muchová se probila v Moskvě do čtvrtfinále! Allertová i Rosol balí kufry

Muchová se na konci září dočkala v Soulu první trofeje na okruhu WTA. V kategorii průlom měsíce ji hlasující fanoušci zařadili na druhé místo za Američanku Alison Riskeovou, jež došla ve Wu-chanu do finále.

Karolína Muchová během finále v Soulu.

Ahn Young-joon, ČTK/AP

V nominaci na tuto cenu se Muchová letos ocitla již potřetí, v dubnu to bylo za finále pražského turnaje, za červenec díky postupu do čtvrtfinále Wimbledonu. Kategorie průlom měsíce má letos již tři české vítězky: Markétu Vondroušovou (květen), Barboru Strýcovou (červenec) a Marii Bouzkouvou (srpen).

ČTK, Sport.cz

  3:6, 7:5, 6:2 Halepová - Krejčíková 3:6, 7:5, 6:2   konec
20200813T16:20:00+0200
Halepová vs. Krejčíková
Halepová vs. Krejčíková
Halepová
Krejčíková

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis