Živě

Bitva titánů zahnaných do kouta! Federer, nebo Djokovič musí předčasně domů

13. listopadu 2019 13:57 - Londýn/Praha

Na Turnaji mistrů se velmi důrazně o slovo přihlásilo mládí a tenisové titány tak trochu nečekaně zahnalo do boje o přežití. Mimořádně atraktivní duel Rogera Federera s Novakem Djokovičem tak tentokrát nebude rozhodovat o titulu, nýbrž „jen“ o postupu ze skupiny.

Video již není dostupné

sntv

Zatímco ve skupině André Agassiho smetl Alexander Zverev světovou jedničku Rafaela Nadala, ve skupině Björna Borga získal Dominic Thiem skalpy Federera i Djokoviče.

Obě oběti rakouského uragánu se nyní střetnou o to, kdo doprovodí Thiema do semifinále a kdo naopak odjede předčasně domů.

Thiem otočil bitvu s Djokovičem a je na Turnaji mistrů v semifinále! Federer udržel naději

Velcí rivalové se střetnou vůbec poprvé od epické bitvy ve wimbledonském finále, po němž slavil po pětihodinovém maratonu triumf Djokovič, který nyní v Londýně bojuje i o návrat na pozici světové jedničky.

Video již není dostupné

Dominic Thiem porazil Novaka Djokoviče

sntv

„Pořád jsem ve hře o postup. Narazíme na sebe s Rogerem, vítěz jde do semifinále, poražený je ze hry. Je to jednoduché," nedělal Djokovič po porážce od Thiema z nadcházejícího duelu velkou vědu.

Federer se po úvodní porážce vrátil do postupové hry vítězstvím nad Italem Matteem Berrettinim a Srbovi bude nyní chtít porážku z Wimbledonu vrátit.

Všechno do sebe zapadlo, pochvaloval si Thiem po vítězství nad legendou

„Oba jsme ale od té doby sehráli dost zápasů. Oba máme z čeho čerpat sebevědomí. On samozřejmě hodně, já o trochu méně. Každopádně jsem nadšený, že si teď mohu proti Novakovi zahrát," těší se na čtvrteční vrchol Švýcar.

Vzájemná bilance nyní vyznívá v poměru 26:22 pro Djokoviče, jenž zároveň vyhrál poslední čtyři utkání. Srb vede vzájemnou statistiku i v rámci utkání na Turnaji mistrů (3:2).

V konečném účtování sezony může sesadit Nadala z první příčky jen v případě, že postoupí do finále. Pokud Španěl nevyhraje ani jeden zápas ve skupině, stačí mu i pouhá účast v boji o titul. Jedničkou bude i v případě, že získá trofej a Nadal nepostoupí do finále.

roj, Sport.cz

Kdo postoupí do semifinále Turnaje mistrů?


Časová osa: Tenis

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.