Podvod na Turnaji mistrů? Hvězda to odmítá

14. listopadu 2019 09:36 - Londýn/Praha

Já a podvodník? Kdepak. Německý tenista Alexander Zverev obvykle odvrací na kurtu údery soupeřů, teď se ale musí vypořádat s obviněním, že během zápasu na Turnaji mistrů používal mobilní telefon, což pravidla nedovolují. Důkazem by měly být záběry, které se objevily na sociálních sítích. Tenista, který zápas prohrál s Řekem Stefanosem Tsitsipasem ve dvou setech, vše odmítá. „Telefon jsem měl v šatně," tvrdí.

sntv

Sporná chvíle přišla ve druhé sadě, kdy řecký tenista vedl 6:3 a 2:1. Zverev o pauze rukou šátrá ve své tašce, následně evidentně přejíždí prsty po předmětu, který není vidět. Vše ale vybízí k úvaze, že prstem pohybuje po displeji ukrytého telefonu. To by znamenalo pořádný průšvih. Situace vzbudila poprask a mluví se o ní více než o výsledku zápasu.

„Nevím, co jste viděli. Ale určitě to nebyl telefon. Ten zůstal v šatně, vždy si ho tam nechávám," odmítal nařčení z podvodu sedmý hráč světa. Když ale novináře zajímalo, s čím si to tedy v tašce hrál, přidal vysvětlení. „Myslíte láhev na vodu? Možná s lahví na vodu," tvrdil Zverev.

Pravidla ATP, stejně jako ITF, striktně zakazují používání mobilního telefonu během utkání. Ať už kvůli možnému sázení na zápasy, nebo kvůli nepovolenému koučování.

rjm, Sport.cz

Použil podle vás během zápasu na Turnaji mistrů německý tenista Alexander Zverev mobilní telefon?


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.