Bouchardová zlomila děsivou sérii. Kanadská kráska vyhrála po třinácti porážkách v řadě

14. listopadu 2019 10:14 - Houston/Praha

Jaké to je vyhrát? Takovou otázku si donedávna kladla bývalá světová pětka. Eugenie Bouchardová totiž tři čtvrtě roku nezvítězila a její série porážek trvala třináct zápasů. Teď už ji však přerušila. Kanadská tenistka si jela zvýšit sebevědomí na challenger do Houstonu a zatím se jí tady daří, už je v osmifinále.

 

Twitter

Když na US Open vypadla v úvodním kole, byla to její dvanáctá prohra v řadě. Nebylo divu, že už byla frustrovaná. „Nemůžu se dočkat, až zase vyhraju zápas,“ přiznala tehdy Eugenie Bouchardová. Jenže ještě další dva měsíce si na vítězství musela počkat. Na následném turnaji ITF v Templetonu totiž také nestačila na svou soupeřku.

„Prohry mě už unavují,“ prohlásila už očividně otrávená kanadská tenistka s tím, že musí zase začít tvrdě dřít. S trenérem Jorgem Toderoem makali na fyzičce a bývalá světová pětka se rozhodla, že si zkusí nějaký turnaj. Přihlásila se do Houstonu, kde se spolu s ní o návrat mezi elitu pokouší také několik dalších hráček, které se zde poprvé představily po zranění.

Třeba talentovaná Cici Bellisová, nebo bývalá světová devítka Coco Vandewegheová. Všem třem se zde zatím daří. Bouchardová tady v úvodním kole dokázala přerušit sérii třinácti porážek, když zvítězila nad Řekyní Valentini Grammatikopoulouvou 7:6, 6:4. Ve druhém kole ji za stavu 6:2 a 3:1 vzdala Američanka Francesca Di Lorenzová.

Bouchardová se tak mohla radovat z postupu do osmifinále. V něm dvě stě dvacátá hráčka světa narazí na Mandy Minellaovou z Lucemburska. Tenistky se spolu doposud střetly jen jednou. Před třemi roky se na turnaji v Quebecu z výhry radovala Bouchardová. Teď je však v žebříčku výš postavená Minellaová, která je sto čtyřiačtyřicátá.

vk, Sport.cz, Právo

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.