Rubriky:

Tenis

Světovou jedničkou nebude. Přesto měl Djokovič pro svého přemožitele jen slova chvály a obdivu

15. listopadu 2019 12:15 - Londýn/Praha

Sezonu mohl zakončit jako světová jednička. Avšak vypadnutí už ve skupině na Turnaji mistrů v Londýně ho připravilo o další úspěch. Novak Djokovič z toho ale rozhodně nešílí a uznává, že Roger Federer, se kterým o postup do semifinále hrál, byl prostě lepší. „Zasloužil si vyhrát, má můj nesmírný obdiv,“ prohlásil srbský tenista.

 

Toby Melville, Reuters

Očekávala se obrovská bitva. Vždyť o postup do semifinále na Turnaji mistrů hrály dvě legendy. Roger Federer s Novakem Djokovičem. Avšak utkání tentokrát probíhalo v režii jen jednoho z nich. Federer si s Djokovičem poradil 6:4 a 6:3 a po necelé hodině a čtvrt mohl slavit.

Svého rivala navíc připravil o možnost zakončit sezonu jako světová jednička. I když Djokovič s takhle rychlým vypadnutím na prestižním turnaji nepočítal, uznal, že Federer si semifinále zaslouží. „Byl lepším hráčem ve všech ohledech, zasloužil si vyhrát,“ uvedl Djokovič na webu ATP.

„Skvěle servíroval, výborně se pohyboval a i dobře returnoval. Myslím, že dělal dobře úplně všechno,“ chválil švýcarského tenistu. „Nedokázal jsem přečíst jeho hru. Z mé strany to byl špatný zápas,“ líčil Djokovič s tím, že dvacetinásobný grandslamový vítěz je pro něj stále obrovským vzorem, který ho inspiruje.

„Má můj nesmírný obdiv. To, čeho dosáhl a co stále na kurtu předvádí, je fenomenální. Je stále vzorem i pro mě,“ ocenil soupeře. Djokoviče ještě čeká příští týden finále Davis Cupu. V utkání s Federerm ho ale zabolelo v lokti. „Zbytek utkání jsem mohl hrát, tak doufám, že to bylo jen rychlým pohybem, který jsem udělal a nebudu teď mít problém držet raketu,“ dodal šestnáctinásobný grandslamový vítěz.

vk, Sport.cz, Právo

O2 Sport 4:6, 3:6 Blinkovová - Ka. Plíšková 4:6, 3:6   konec
20200918T11:00:00+0200
Blinkovová vs. Ka. Plíšková
Blinkovová vs. Ka. Plíšková
Blinkovová
Ka. Plíšková

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Tenis - US Open 2020

Tenisový Grand Slam US Open probíhá od pondělí 31. srpna do neděle 13. září v New Yorku. Letos se koná už 140. ročník turnaje. Dotace jsou ve výši 53,4 milionů USD. Posledními vítězi ve dvouhře jsou Rafael Nadal a Bianca Andreescuová.