Rubriky:

Tenis

Bývalá světová šestka se chystá ukončit kariéru. Je čas začít dělat jiné věci, říká

4. prosince 2019 09:55 - Barcelona/Praha

Ještě jedna sezona a pak pověsí raketu na hřebík. Bývalá světová šestka oznámila, že plánuje odchod do důchodu. Carla Suárezová Navarrová si podle svých slov uvědomila, že nastává čas se začít také věnovat jiným věcem než tenisu. „Moje cíle budou stále vysoké,“ varuje španělská tenistka své soupeřky, že v poslední sezoně bude chtít uspět.

 

Twitter

Dokázala porazit bývalé světové jedničky Venus Williamsovou, Marii Šarapovovou, Garbiňe Muguruzaovou či Angelique Kerberovou. Ve světovém žebříčku jí patřilo šesté místo. Teď se však její kariéra pomalu blíží ke konci. Carla Suárezová Navarrová na tiskové konferenci v Barceloně oznámila, že po příští sezoně hodlá ukončit kariéru.

„Sezona 2020 bude mou poslední na profesionálním okruhu,“ citoval web WTA španělskou hráčku. „Tenis byl součástí mého života. Dal mi ohromnou radost a nemůžu být více vděčná za okamžiky, které jsem mohla prožít. Nyní jsem si ale uvědomila, že nastává čas tuto krásnou kapitolu uzavřít a začít si užívat další věci. Mám už jiné priority,“ uvedla dál Suárezová Navarrová s tím, že na svou poslední sezonu se ale pořádně připraví.

Chce totiž z kurtů odcházet se vztyčenou hlavou. „Na sezonu se těším a přistoupím k ní stejně profesionálně jako k těm předešlým. Absolvuji kvalitní přípravu a mám v plánu hrát celý rok. Moje cíle budou stejně vysoké jako vždy. Chci být na poslední část svého snažení hrdá. Chci se pokusit dostat zpátky mezi nejlepších deset,“ prohlásila pětapadesátá hráčka světa.

Suárezová Navarrová získala během své kariéry na okruhu WTA dva tituly. V roce 2014 ovládla turnaj v Oeiras a o dva roky později vyhrála v Dauhá. Na grandslamech se dostala nejdále do čtvrtfinále, to si na nich zahrála sedmkrát. Ve čtyřhře pak získala tři tituly, všechny po boku své krajanky Garbiňe Muguruzaové, se kterou reprezentovala i ve Fed Cupu.

vk, Sport.cz, Právo

O2 Sport 2:6, 4:6 Vondroušová - Ka. Plíšková 2:6, 4:6   konec
20200920T17:15:00+0200
Vondroušová vs. Ka. Plíšková
Vondroušová vs. Ka. Plíšková
Vondroušová
Ka. Plíšková
O2 Sport Halepová - Ka. Plíšková   dnes 14:30
20200921T14:30:00+0200
Halepová vs. Ka. Plíšková
Halepová vs. Ka. Plíšková
Halepová
Ka. Plíšková

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Tenis - US Open 2020

Tenisový Grand Slam US Open probíhá od pondělí 31. srpna do neděle 13. září v New Yorku. Letos se koná už 140. ročník turnaje. Dotace jsou ve výši 53,4 milionů USD. Posledními vítězi ve dvouhře jsou Rafael Nadal a Bianca Andreescuová.