Rubriky:

Tenis

Česká válka na Australian Open! Nechtěla jsem do toho zasahovat, říkala spoluhráčka Strýcové

29. ledna 2020 17:58 - Praha

Emoce tryskaly. Aby ne, vždyť bylo ve hře finále grandslamového Australian Open. Nic na tom nemohlo změnit, že se na kurtu objevila tři česká jména a zkušená tchajwanská tenistka. Semifinále deblu nabídlo ostře sledovaný souboj ryze české dvojice dvojnásobných grandslamových šampionek Barbory Krejčíkové s Kateřinou Siniakovou a úřadujících wimbledonských vítězek z minulého roku Barbory Strýcové se Sie Šu-wej.

 

Twitter

Zatímco první nasazený pár v čele s úřadující deblovou světovou jedničkou Barborou Strýcovou procházel turnajem beze ztráty jediného setu, jejich soupeřky se na účast mezi posledními čtyřmi pořádně nadřely.

V každém ze čtyř soubojů musely o postup bojovat až v rozhodující třetí sadě, pokaždé však klíčovou část zvládly a zajistily si právo boje o finále. V něm však jasně kralovala česko-tchajwanská dvojice.

V prvním setu sebraly Strýcová se Sie Šu-wej svým soupeřkám dvakrát servis a sadu vyhrály 6:2, totéž se opakovalo ve druhém a po jedné hodině a šestatřiceti minutách tak bylo o vítězkách rozhodnuto.

Utkání však nabídlo i několik hodně vyhrocených momentů, které s blížícím se koncem zápasu gradovaly. S emocemi nešetřily dle svého naturelu především Kateřina Siniaková ani horkokrevná Barbora Strýcová.

Protesty Strýcové nepomohly

Momentem, který vyvolal pořádné emoce, se stala situace po jedné z výměn v prvním setu, kdy se Kateřina Siniaková dožadovala kontroly dopadu míčku až poté, kdy byly odehrány další dva údery. Hlavní rozhodčí John Bloom Jestřábí oko navzdory pravidlům povolil, a to plzeňskou rodačku Strýcovou pořádně naštvalo.

Kateřina Siniaková na finále ve čtyřhře nedosáhla

Dita Alangkara, ČTK/AP

"Víte dobře, že mám pravdu," zvyšovala na umpirového rozhodčího hlas Strýcová, která si následně nechala na kurt zavolat i turnajového rozhodčího. Ani poté však předchozí verdikt nezvrátila. Technika označila úder Strýcové jako dlouhý a bod patřil soupeřkám.

A to nebylo vše. Strýcová si s krajankami vyřizovala i několik dalších sporných momentů, nakonec však mohla slavit právě ona. „Ke konci už to bylo trochu vyhecovanější, ale tak to bývá," přiznala Strýcová v pozápasovém rozhovoru.

Skandální chování! Siniaková nepodala ruku rozhodčímu, na kurtu si poplakala

To její spoluhráčka zachovala tradičně klid. "Snažila jsem se do té české roztržky moc nezasahovat," reagovala s úsměvem Sie Šu-wej.

Strýcová se Sie Šu-wej tak budou mít v pátek možnost vybojovat svůj druhý grandslamový titul proti francouzsko-maďarské dvojici Mladenovicová-Babosová, které naposledy podlehly ve finále Turnaje mistryň.

Ať již finále dopadne jakkoliv, Barboru Strýcovou vystřídá na pozici světové jedničky paradoxně její parťačka Sie Šu-wej.

pan, Sport.cz

  7:5, 7:6 Mertensová - Kr. Plíšková 7:5, 7:6   konec
20200815T12:50:00+0200
Mertensová vs. Kr. Plíšková
Mertensová vs. Kr. Plíšková
Mertensová
Kr. Plíšková

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Tenis - US Open 2020

Tenisový Grand Slam US Open probíhá od pondělí 31. srpna do neděle 13. září v New Yorku. Letos se koná už 140. ročník turnaje. Dotace jsou ve výši 53,4 milionů USD. Posledními vítězi ve dvouhře jsou Rafael Nadal a Bianca Andreescuová.