Rubriky:

Tenis

Kouč hvězdné Williamsové: Musíme čelit realitě, hra Sereny už nefunguje

4. února 2020 17:00 - Praha

Získala třiadvacet grandslamových titulů. Dokáže přidat ještě další? Serena Williamsová odjížděla na letošní Australian Open jako čerstvá vítězka turnaje v Aucklandu a opět patřila k největším favoritkám. Avšak vypadnutím ve třetím kole grandslamu šokovala. „Nečekali jsme, že vypadneme takhle brzy. Musíme změnit strategii,“ přiznal Patrick Mouratoglou, trenér americké tenistky.

 

Profimedia.cz

K vyrovnání rekordu v počtu zisku grandslamových titulů už byla blízko. Čtyřikrát si po mateřské pauze zahrála finále grandslamu, avšak pokaždé prohrála. Serena Williamsová tak stále čeká na čtyřiadvacátou trofej. Jako o jedné z favoritek se o ní mluvilo i před Australian Open, když ovládla turnaj v Aucklandu.

Ale dopadlo to zcela jinak. Americká tenistka vypadla z turnaje nečekaně brzy. Už ve třetím kole si s ní poradila Wang Čchiang, která bývalou světovou jedničku vyřadila po setech 6:4, 6:7 a 7:5. „Nečekali jsme, že vypadneme takhle brzy,“ přiznal Patrick Mouratoglou nyní na webu BBC.

„Musíme přijmout skutečnost, že to nefunguje. Je potřeba přistoupit k tenisu z jiného úhlu pohledu a změnit strategii,“ vyprávěl legendární kouč. „Musíme čelit realitě. Serena je stále dobře naladěná, že to zvládne, jinak by už na kurtech nebyla. Musíme ale změnit pár věcí,“ vysvětloval dál.

Podle něj už mohla s tenisem skončit po narození dcery, ale rozhodla se hrát dál s tím, že se pokusí překonat rekord v grandslamových titulech. „Dává do toho veškeré úsilí. Je těžké odhadnout, kolik bude mít ještě příležitostí na překonání rekordu a jak dlouho bude ještě hrát. Její úroveň tenisu je ale stále dobrá. Teď si musíme vyjasnit, z jakých důvodů nedokáže vyhrávat turnaje,“ dodal Mouratoglou.

Netradiční nominace pro Fed Cup: Serenu Williamsovou doplní o 23 let mladší americký zázrak

vk, Sport.cz, Právo

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis