V Německu chystají na květen malý tenisový turnaj bez diváků

19. dubna 2020 15:17 - Praha

Malý exhibiční tenisový turnaj bez diváků plánuje v květnu uspořádat tréninkové centrum v německé spolkové zemi Porýní-Falc. Podle listu The Telegraph akci pro hráče mimo elitní stovku světového žebříčku ATP zorganizuje v době, kdy je profesionální sezona kvůli pandemii koronaviru stále přerušená, místní akademie v Höhr-Grenzhausenu.

 

twitter@trtworld

Tenisté, kteří se akce nazvané Tennis Point Exhibition Series zúčastní, budou muset dodržovat stanovená pravidla. Pokud nebudou hrát, budou muset nosit roušku. Na kurtu smějí být vždy maximálně tři lidé - oba soupeři a rozhodčí na umpiru. Hrát se bude bez sběračů míčků.

Turnaj je naplánován pro osm tenistů, kteří během čtyř dnů sehrají v hale na antuce celkem 32 zápasů. Fanoušci ho mohou sledovat na streamu.

Djokovič, Nadal a Federer spojili síly

Uspořádání podobné akce tento týden ohlásil i trenér Sereny Williamsové. Pět víkendových turnajů v rámci nezávislé ligy Ultimate Tennis Showdown chce Patrick Mouratoglou hostit ve své akademii v Nice, aby měli hráči možnost vrátit se k zápasům.

Turnaje profesionálních okruhů ATP a WTA se zastavily v polovině března kvůli pandemii koronaviru. Znovu hrát se nezačne minimálně do poloviny července. Kvůli mimořádným opatřením byla zrušena celá travnatá část sezony, grandslamové Roland Garros bylo přeloženo na září.

Mouratoglou chystá pro tenisty nezávislou ligovou soutěž

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.