Rubriky:

Tenis

Světové tenisové organizace připravují pomocný program

21. dubna 2020 21:39 - Londýn

Největší světové tenisové organizace připravují fond solidarity pro hráče a hráčky, kterých se po stránce finanční obzvlášť dotkne koronavirová pandemie. Společně by se do něj zapojili asociace mužů ATP, ženská WTA, mezinárodní federace ITF i pořadatelé všech čtyř grandslamů.

 

Usa Today Uspw, Reuters

"Vzhledem k velké nejistotě, kdy bude dostatečně bezpečné pokračovat v profesionálních turnajích, diskutujeme o založení podpůrného programu pro hráče," uvedlo všech sedm organizací ve společném prohlášení. Bližší informace chtějí poskytnout brzy, nic konkrétního zatím zveřejněno nebylo.

S podobnou myšlenkou přišly nedávno samotné tenisové hvězdy. Z iniciativy Novaka Djokoviče, Rafaela Nadala a Rogera Federera se připravuje vznik speciálního fondu, na jehož prostředky by se měli složit elitní hráči také s pořadateli grandslamů i ATP. Cílem je v těžké situaci pomoci tenistům z hloubi světového žebříčku.

Kdy se bude hrát? Některé tenisové hvězdy se začínají přiklánět k černému scénáři

Tenisová sezona je momentálně přerušená nejméně do 13. července.

Vyhrál dvaapadesátkrát French Open, ale s Instagramem neumí aneb Když si hvězdní tenisté chtějí popovídat

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Turnaj mistrů 2020

Tenisový Turnaj mistrů se koná od neděle 15. listopadu do neděle 22. listopadu v Londýně, který bude tuto tenisovou akci hostit naposledy. Letos se koná 51. ročník turnaje a prize money jsou ve výši 5.7 milionů dolarů. Vítězství obhajuje řecký tenista Stefanos Tsitsipas.