Sestry Williamsovy či Šarapovová budou hrát online tenis

30. dubna 2020 14:24 - Praha

Po virtuálním turnaji v Madridu, jenž se hraje tento víkend, změří tenisové hvězdy síly u herních konzolí v neděli. Akce nazvané "Stay at Home Slam", jejíž výtěžek půjde na charitu, se zúčastní mimo jiné bývalé světové jedničky Venus a Serena Williamsovy, Maria Šarapovová a Naomi Ósakaová.

 

Twitter

Online deblový turnaj organizuje marketingová společnost IMG, jež spojila svých osm tenisových klientů s osobnostmi z jiných odvětví. Serena Williamsová tak například bude hrát s modelkou Gigi Hadidovou, Madison Keysová s muzikantem Sealem a Kevin Anderson s hráčem amerického fotbalu Ryanem Tannehillem z Tennessee.

Hvězdné páry budou ze svých domovů soupeřit ve videohře Mario Tennis Aces a turnaj bude vysílán živě na facebooku. Každý z účastníků dostane k dispozici 25 000 dolarů (622 tisíc korun), které věnuje charitě podle svého uvážení, a vítěz daruje na dobročinné účely rovný milion dolarů (25 milionů korun).

Online verze tenisového turnaje v Madridu se hrála od pondělí do dneška za účasti Rafaela Nadala, Andyho Murrayho či Karolíny Plíškové. Sezona je kvůli pandemii koronaviru zastavena minimálně do poloviny července.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.