Rubriky:

Tenis

Hanfmann - Brown 4:2, 4:0 První miniturnaj vyhrál v Německu Hanfmann. Získal pár stovek, toaleťák a tenisák

5. května 2020 11:08 - Höhr-Grenzhausen

Yannick Hanfmann se stal vítězem prvního tenisového "turnaje" v době koronavirové pauzy. Zatímco profesionální sezona byla začátkem března přerušena, v německém městečku Höhr-Grenzhausen poblíž Koblenze se uskutečnila čtyřdenní exhibice pro osm domácích hráčů. Hanfmann, jemuž patří ve světovém žebříčku 143. místo, ve finále přehrál favorizovaného Dustina Browna, přemožitele Rafaela Nadala z Wimbledonu 2015.

 

Wolfgang Rattay, Reuters

Akci provázela přísná opatření. Hrálo se bez diváků, čárových rozhodčích i podavačů míčů, tenisté si na závěr nemohli podat ruce ani se v areálu vysprchovat. Každý odehrál za den dva zápasy podle upravených pravidel na dva vítězné zkrácené sety.

Do finále postoupili Hanfmann i Brown shodně se dvěma porážkami, Hanfmann rozhodující duel vyhrál 4:2 a 4:0. Jako cenu dostal pár stovek eur. A také z recese roli toaletního papíru a tenisák s číslem 1.

Becker předvídá krizi. Federerův nápad ho zaujal

Exhibici sledovali sportu chtiví fanoušci na celém světě živě díky přenosu Tennis Channelu. Druhý turnaj začne ve stejné hale ve čtvrtek, poslední díl pak v příštím týdnu.

V Česku by se měl tenis rozběhnout 26. května a s hvězdným obsazením. Svaz připravil na rozehrání seriál, který začne turnajem O pohár prezidenta ČTS na pražské Spartě. Účast přislíbily Petra Kvitová, Barbora Strýcová a kompletní daviscupový tým v čele s Jiřím Veselým.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Turnaj mistrů 2020

Tenisový Turnaj mistrů se koná od neděle 15. listopadu do neděle 22. listopadu v Londýně, který bude tuto tenisovou akci hostit naposledy. Letos se koná 51. ročník turnaje a prize money jsou ve výši 5.7 milionů dolarů. Vítězství obhajuje řecký tenista Stefanos Tsitsipas.