Rubriky:

Tenis

Turnaj čtyř tenistů na Floridě ovládl Opelka

10. května 2020 10:54 - West Palm Beach

Druhý malý turnaj tenistů v době koronavirové krize vyhrál na Floridě domácí Reilly Opelka. Na akci ve West Palm Beach, která se konala bez diváků a při dodržování přísných hygienických pravidel, předčil 39. hráč světového žebříčku tři soupeře - Srba Maomira Kecmanoviče, Poláka Huberta Hurkacze a krajana Tommyho Paula.

 

Andy Brownbill, ČTK/AP

Exhibiční turnaj série UTR Pro Match Series měl mít původně hlavní hvězdu ve světové osmičce Matteu Berrettinim, jenže italský semifinalista loňského US Open se omluvil kvůli zranění. "Byly to náročné dny. Bolí mě celý člověk, dlouho jsem nebyl tak unavený, ale mám z toho dobrý pocit," řekl Opelka.

Profesionální tenisová sezona je kvůli pandemii nemoci covid-19 přerušena od března nejméně do poloviny července. První podobnou exhibici uspořádali Němci pro osm hráčů před týdnem ve městečku Höhr-Grenzhausen poblíž Koblenze.

Děsivé vzpomínky slavné tenistky! Čelila depresím i útoku nožem

Na Floridě tenisté také hráli na dva vítězné sety ve zkráceném formátu, Opelka ve finále porazil Kecmanoviče 4:3, 2:4 a 4:2. V duelu o třetí místo byl lepší Hurkacz.

Za dva týdny budou mít první turnaj série UTR Pro Match ženy, zúčastnit by se ho měly Alison Riskeová, Amanda Anisimovová, Danielle Collinsová a Australanka Ajla Tomljanovicová. Hrát se bude opět bez diváků, rozhodčích i sběračů míčků. Podobné exhibiční akce se na konci května chystají například i v Česku.

ČTK

  6:2, 6:4 Ka. Plíšková - Martincová 6:2, 6:4   konec
20200606T17:00:00+0200
Ka. Plíšková vs. Martincová
Ka. Plíšková vs. Martincová
Ka. Plíšková
Martincová

Časová osa: Tenis