Rubriky:

Tenis

Venus Williamsová si po šesti letech zahraje Turnaj mistryň

25. října 2008 10:02 - St. Petersburg

Tenisový Turnaj mistryň zná kompletní startovní pole, jako poslední se do něj kvalifikovaly wimbledonská vítězka Američanka Venus Williamsová a Ruska Vera Zvonarevová. O štědrou dotaci 4,45 miliónu dolarů bude hrát nejlepší osmička letošní sezóny od 4. do 9. listopadu v katarském Dauhá.

Venus Williamsová se na závěrečném podniku sezóny objeví po šestileté pauze a celkově potřetí. Vítězka letošního Prague Open Zvonarevová si na Turnaji mistryň zahrála dosud pouze jednou v roce 2004.

V Dauhá bude hrát i mladší ze sester Williamsových Serena. V soutěži se dále objeví světová jednička Srbka Jelena Jankovičová, její krajanka a vítězka Roland Garros Ana Ivanovičová, olympijská šampionka Jelena Dementěvová a další Rusky Dinara Safinová a Světlana Kuzněcovová.

Chybět budou obě finalistky loňského ročníku v Madridu. Vítězná Belgičanka Justine Heninová ukončila kariéru a Ruska Maria Šarapovová kvůli zranění nehraje.

V Dauhá se představí i čtyři nejlepší deblové páry sezóny.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Turnaj mistrů 2020

Tenisový Turnaj mistrů se koná od neděle 15. listopadu do neděle 22. listopadu v Londýně, který bude tuto tenisovou akci hostit naposledy. Letos se koná 51. ročník turnaje a prize money jsou ve výši 5.7 milionů dolarů. Vítězství obhajuje řecký tenista Stefanos Tsitsipas.