Rubriky:

Tenis

McEnroe obdivuje, jak tenista Murray tenisově vyspěl

6. listopadu 2008 12:41 - LONDÝN

Finalista tenisového US Open a účastník Turnaje mistrů Andy Murray se dočkal pochvaly od legendy bílého sportu Johna McEnroea. Vyhlášený americký bouřlivák veřejně vyjádřil obdiv nad tím, jak jednadvacetiletý britský hráč za poslední roky herně vyspěl.

O Murraym se už před několika lety mluvilo, že má potenciál vyhrávat velké turnaje, ale až v této sezóně se začal prosazovat naplno. Triumfoval na pěti turnajích včetně Masters v Cincinnati a Madridu a skončil jen těsně pod vrcholem na závěrečném grandslamu sezóny. Díky tomu vylétl až na čtvrté místo světového žebříčku.

McEnroe jeho hru obdivuje. "Nejvíc mě dostává, jak neuvěřitelně dobře se pohybuje. Věří svému hernímu stylu a nemění taktiku, velmi dobře volí údery. Má to v ruce a může hrát i na síti. Zároveň má skvělý mozek a hlavu pro tenis," uvedl na oficiálních internetových stránkách Turnaje mistrů McEnroe, který se připravuje na prosincové finále veteránské série v Londýně.

Věří, že Murray může na závěrečném turnaji sezóny zazářit. Vděčí prý za to především zlepšené fyzické kondici a změně v chování na kurtu. "Je v lepší formě, což mu dodává sebevědomí. Další velká změna je, že nyní používá svou energii pozitivnějším způsobem a nedovoluje, aby se tolik prosazovala negativní energie. Lépe se koncentruje," dodal McEnroe.

ČTK

Turnaj mistrů 2020

Tenisový Turnaj mistrů se koná od neděle 15. listopadu do neděle 22. listopadu v Londýně, který bude tuto tenisovou akci hostit naposledy. Letos se koná 51. ročník turnaje a prize money jsou ve výši 5.7 milionů dolarů. Vítězství obhajuje řecký tenista Stefanos Tsitsipas.