Rubriky:

Tenis

Fanoušci věří, že se Federer vrátí na post světové jedničky

25. listopadu 2008 13:15 - NEUSS

Sesazený tenisový král Roger Federer má stále důvěru fanoušků. V průzkumu tenisové organizace ATP bylo 42 procent z více než 55 000 respondentů přesvědčeno, že sedmadvacetiletý Švýcar příští rok znovu zakončí na postu světové jedničky.

Federera v srpnu po více než čtyřech letech vystřídal v čele žebříčku Španěl Rafael Nadal. V jeho případě je 35 procent oslovených fanoušků přesvědčených, že na vrcholu zakončí i příští tenisovou sezónu.

Dvanáct procent věří vítězi Australian Open a Turnaje mistrů Novaku Djokovičovi ze Srbska, který je momentálně těsně třetí za Federerem, a osm procent Britu Andymu Murraymu.

Pokud by se švýcarský tenista vrátil do čela pořadí ATP, napodobil by legendárního Ivana Lendla. Český rodák zakončil na prvním místě roky 1985, 1986 a 1987, ale v roce 1988 ho vystřídal Švéd Mats Wilander. Lendl se však vrátil a v roce 1989 znovu skončil na vrcholu.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Turnaj mistrů 2020

Tenisový Turnaj mistrů se koná od neděle 15. listopadu do neděle 22. listopadu v Londýně, který bude tuto tenisovou akci hostit naposledy. Letos se koná 51. ročník turnaje a prize money jsou ve výši 5.7 milionů dolarů. Vítězství obhajuje řecký tenista Stefanos Tsitsipas.