Rubriky:

Tenis

Červnový turnaj v Charlestonu si zahrají i grandslamové šampionky

23. května 2020 10:13 - Praha

Nejen v Česku se začíná tenisový svět probouzet postupně k životu. Velký důvod k radosti mají i fanoušci ve Spojených státech. Vítězky posledních dvou grandslamových turnajů Sofie Keninová a Bianca Andreescuová budou hlavními hvězdami turnaje, který se koncem června uskuteční v Charlestonu. Největšího tenisového podniku od března, kdy se kvůli pandemii koronaviru zastavilo takřka veškeré sportovní dění, se zúčastní šestnáct hráček. Fanoušci budou moci zápasy sledovat na Tennis Channelu.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Američanka Keninová, jež triumfovala na letošním Australian Open, a šampionka loňského US Open Andreescuová z Kanady budou spolu s ostatními hráčkami rozděleny do dvou týmů. Jejich kapitánkami budou Američanky Madison Keysová a Bethanie Matteková-Sandsová. Na turnaji, který začne 23. června bez diváků v hledišti, se odehraje 16 zápasů ve dvouhře a osm ve čtyřhře.

V Charlestonu, kde se kvůli koronaviru nemohl odehrát tradiční dubnový podnik WTA, by se měly dále představit mimo jiné i bývalá světová jednička Viktoria Azarenková z Běloruska, vítězka US Open z roku 2017 Američanka Sloane Stephensová a olympijská vítězka z Ria de Janeiro Mónica Puigová z Portorika.

Zklamání. Plíšková na Spartě nebude. Do Prahy se dívá celý svět, říká prezident

Tenisté už během koronavirové pauzy odehráli za přísných bezpečnostních a hygienických opatření několik menších turnajů v Německu či v USA. Vždy se hrálo bez diváků a bez sběračů míčků, na kurtech směli být jen oba soupeři a hlavní rozhodčí.

První akcí v Česku bude příští týden turnaj O pohár prezidenta ČTS na pražské Spartě, kde bude nasazenou jedničkou dvojnásobná wimbledonská šampionka Petra Kvitová a mezi muži Jiří Veselý.

pan, ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Turnaj mistrů 2020

Tenisový Turnaj mistrů se koná od neděle 15. listopadu do neděle 22. listopadu v Londýně, který bude tuto tenisovou akci hostit naposledy. Letos se koná 51. ročník turnaje a prize money jsou ve výši 5.7 milionů dolarů. Vítězství obhajuje řecký tenista Stefanos Tsitsipas.