Rubriky:

Tenis

Štěpánkovi bude v Austrálii pomáhat Pála, koučem zůstává Korda

19. prosince 2008 15:52 - PRAHA

Českého tenistu Radka Štěpánka bude na lednových turnajích v Austrálii včetně grandslamového Australian Open doprovázet Petr Pála. V tiskovém prohlášení daviscupový reprezentant zdůraznil, že jeho koučem ale stejně jako v předchozích sedmi letech zůstává Petr Korda.

"Petr Pála se nestává mým koučem na plný úvazek, jde pouze o časově omezenou výpomoc," uvedl třicetiletý tenista. Pála bude dočasně zastávat stejnou roli jako Tomáš Krupa, který Štěpánka doprovázel na turnajích v poslední době. Spolupráci už ale ukončili a Krupa se stal trenérem české jedničky Tomáše Berdycha.

Zimní přípravu absolvoval někdejší osmý hráč světa vedle Kordy také s Markem Všetíčkem a manažerem Tomášem Krčmou. Na tento realizační tým, který ho dovedl k největším úspěchům kariéry včetně wimbledonského čtvrtfinále v roce 2006, hodlá Štěpánek sázet i nadále.

ČTK

Časová osa: Tenis

Turnaj mistrů 2020

Tenisový Turnaj mistrů se koná od neděle 15. listopadu do neděle 22. listopadu v Londýně, který bude tuto tenisovou akci hostit naposledy. Letos se koná 51. ročník turnaje a prize money jsou ve výši 5.7 milionů dolarů. Vítězství obhajuje řecký tenista Stefanos Tsitsipas.