Rubriky:

Tenis

Vítězové Australian Open dostanou rekordní dva milióny dolarů

10. ledna 2009 11:57 - MELBOURNE

Navzdory světové ekonomické krizi organizátoři letošního prvního tenisového grandslamu Australien Open výrazně navýšili odměny. Celkově rozdají na prize money 23,4 miliónu australských dolarů, přičemž vítězové mužské a ženské dvouhry získají rekordní dva milióny (téměř 28 miliónů korun).

Dotace turnaje se tak oproti loňsku zvýší o 12,3 procenta. "Věříme, že dva milióny australských dolarů jsou odpovídající odměnou za vítězství na nejvýznamnější sportovní akci na světě v lednu," uvedl v sobotu šéf australského tenisového svazu Steve Wood.

Organizátoři už prize money zvýšili v říjnu loňského roku na 1,62 miliónu pro vítěze, další navýšení přišlo nyní. "Už v říjnu jsem říkal, že budeme sledovat, jak se vyvíjí kurzy měn, a budeme na to reagovat. Tohle je výsledek," uvedl Wood k nejnovější úpravě dotace turnaje, jenž se hraje v Melbourne Parku od 19. ledna.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Turnaj mistrů 2020

Tenisový Turnaj mistrů se koná od neděle 15. listopadu do neděle 22. listopadu v Londýně, který bude tuto tenisovou akci hostit naposledy. Letos se koná 51. ročník turnaje a prize money jsou ve výši 5.7 milionů dolarů. Vítězství obhajuje řecký tenista Stefanos Tsitsipas.