Rubriky:

Tenis

Kvitová: Necítím se jako hrdinka, jsme s holkama jeden tým

8. února 2009 19:20

Osmnáctiletá Petra Kvitová vyhrála v 1. kole Světové skupiny I Fed Cupu proti Španělkám obě dvouhry a v neděli rozhodla o postupu českých tenistek do semifinále. Mohla by se právem považovat za hrdinku fedcupového víkendu, ale do hlavy jí to rozhodně nestouplo. "Možná Španělky spoléhaly na čtyřhru, naštěstí jsem jim plány překazila," řekla Kvitová.

Za dva fedcupové dny jste neztratila ani set. Byly si obě vaše dvouhry v něčem podobné?

V sobotu jsem byla od začátku hodně nervózní, v neděli mě to trochu přepadlo až v závěru druhého setu. Naštěstí jsem to zvládla v obou dnech.

V sobotu jste za stavu 5:2 neproměnila čtyři mečboly. Nebála jste se, že by se něco podobného mohlo opakovat i proti Llagosteraové?

(směje se) Já věřím tomu, že to byla v sobotu jen náhoda. Nechtěla jsem napínat diváky a všechny kolem. Určitě to ale nebyl můj rekord v počtu neproměněných mečbolů. Kdysi dávno v mladších žákyních jsem jich nevyužila asi dvanáct...

Byla jste klidnější i díky tomu, že v sobotu jste emoce nakonec zkrotila?

Určitě. Věděla jsem, co mě čeká. Jaké bude publikum. Naštěstí jsem celkem dobře servírovala. Taky už mám za sebou baráž v Izraeli, kde jsem mohla za stavu 2:1 pro nás rozhodnout, ale tehdy to na mě právě nějak spadlo. Dávala jsem si mnohem větší pozor.

Když jste to sama připomněla, vzpomínala jste hodně na zápas v Izraeli, který vrátil Česko po letech do elitní skupiny?

Tehdy jsem porazila Peerovou a měla šanci to v neděli ukončit, ale nezvládla jsem to. Debl to už je loterie, kde se může stát všechno. Možná se na to Španělky spoléhaly. Naštěstí jsem jim ty plány překazila.

Uhrála jste dva body. Cítíte se jako hrdinka?

Tak to určitě ne, jsme s holkama jeden tým. Bod uhrála i Lucka, Ivetě se to o kousek nepovedlo, jinak to mohlo být hotové už po první nedělní dvouhře. A nemusela jsem se už vůbec nervovat.

Cítila jste, jak vám spoluhráčky na lavičce fandí?

Určitě. Říkala jsem Lucce Šafářové, ať mě z tiskovky rychle přijde povzbuzovat. Já jsem při jejím zápase sice byla v šatně, ale strašlivě jsem ten její duel prožívala.

Nehrající kapitán Petr Pála má fedcupovou bilanci 3:0. V čem je jeho kouzlo?

Tak především má dobrý tým (směje se). Petr je ale výborný člověk, který kolem sebe šíří pozitivní atmosféru. Nenadává, snaží se v každé situaci poradit. Když se doplňují s Davidem Kotyzou, je v týmu pohoda.

Marek Burkert, Právo

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Turnaj mistrů 2020

Tenisový Turnaj mistrů se koná od neděle 15. listopadu do neděle 22. listopadu v Londýně, který bude tuto tenisovou akci hostit naposledy. Letos se koná 51. ročník turnaje a prize money jsou ve výši 5.7 milionů dolarů. Vítězství obhajuje řecký tenista Stefanos Tsitsipas.