Tenisté se na olympiádu dostanou z žebříčků k 7. červnu 2021

9. června 2020 14:43 - Praha

Tenisté znají nové datum uzávěrky kvalifikace na olympiádu v Tokiu, která byla z letošního léta přesunuta kvůli koronaviru na příští rok. Mezinárodní tenisová federace (ITF) dnes zveřejnila, že obsazení soutěží vzejde na základě světových žebříčků mužů ATP a žen WTA k 7. červnu 2021.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Olympijské dvouhry jsou vypsané po 64 hráčů, přičemž z každého státu můžou hrát maximálně čtyři zástupci. Z žebříčků postoupí přímo 56 tenistů a tenistek, zbylou osmičku doplní jednotlivé kontinenty, například z Evropy ještě jeden hráč.

Češky by aktuálně naplnily kvótu singlistek, včetně Petry Kvitové, která před čtyřmi lety v Riu vybojovala bronz. Z mužů by měl jistotu pouze Jiří Veselý.

Přiznání tenisové superstar. Jsem zdrcená, hlesla Williamsová

Dvojice do čtyřher (v každé kategorii 32 párů) a smíšené čtyřhry (16 párů) vzejdou z žebříčků dvouhry a čtyřhry rovněž k 7. červnu 2021.

Na brazilských hrách přidali ke Kvitové bronzovou medaili v deblu Barbora Strýcová s Lucií Šafářovou a v mixu Lucie Hradecká s Radkem Štěpánkem.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.