Rubriky:

Tenis

Tenistky přivítají USA v semifinále Fed Cupu v brněnském Rondu

28. února 2009 11:05 - PRAHA

České tenistky nastoupí v dubnovém semifinále Fed Cupu proti Spojeným státům americkým v Brně. Ne však na výstavišti, kde sehrály úspěšný duel prvního kola proti Španělsku, ale v hale Rondo, domově hokejistů Komety.

Na výstavišti nemohou tenistky zápas odehrát kvůli tomu, že daný pavilon je 25. a 26. dubna obsazený. "Brno bylo z hlediska týmu prioritou, hráčky tam mají vynikající zázemí. Když nevyšla varianta výstaviště, hledali jsme náhradní možnosti," řekl sobotímu vydání deníku Sport Karel Tejkal z pořádající společnosti Česká sportovní.

České tenistky čeká v prestižní týmové soutěži první semifinále od roku 2000. S výběrem USA hrály naposledy v roce 2003, kdy v prvním kole podlehly v Lowellu 0:5. Do Brna by mohly teoreticky přijet i hvězdné sestry Serena a Venus Williamsovy, podle neoficiálních informací je však jejich účast velmi nepravděpodobná.

ČTK

Časová osa: Tenis

Tenis - French Open 2020

Tenisový Grand Slam French Open probíhá od neděle 27. září do neděle 11. října v Paříži. Letos se koná 124. ročník turnaje a prize money jsou ve výši 38 milionů eur. Posledními vítězi Roland Garros ve dvouhře jsou Rafael Nadal a Ashleigh Bartyová.