Argentina by měla do Ostravy přijet i s Nalbandianem a Del Potrem

9. března 2009 12:15 - BUENOS AIRES

Argentinský tým by se měl ve čtvrtfinále Světové skupiny Davisova poháru s Českou republikou představit v plné síle. Podle nehrajícího kapitána Modesta Vasqueze v létě do Ostravy (10. do 12. července) přijede jak sedmý hráč světa Juan Martín del Potro, tak David Nalbandian, kteří o víkendu v prvním kole s Nizozemskem nehráli.

"Oba slíbili, že když postoupíme, budou týmu k dispozici. A protože jsou to dva nejlepší hráči, tak jejich účast musím potvrdit," řekl Vasquez agentuře Reuters. "O tom, kdo je doplní, se rozhodne v nejbližších týdnech," dodal.

Nalbandian proti Nizozemsku nehrál kvůli nemoci, Del Potro zase požádal Vasqueze, aby ho vynechal z nominace. V Argentině se navíc spekuluje, že během loňského prohraného finále se Španělskem se obě hvězdy pohádaly a nemají se od té doby příliš v lásce.

Vasquez proto chce zorganizovat schůzku, na které by si tenisté konflikt vyříkali. "Něco je evidentně špatně. To se musí napravit," přidal další argentinský tenista Juan Ignacio Chela, který týmu pomohl k postupu přes Nizozemsko.

ČTK

  7:6, 7:6 Martincová - Pavljučenkovová 7:6, 7:6 konec
20210923T15:00:00+0200
Martincová vs. Pavljučenkovová
Martincová vs. Pavljučenkovová
Martincová
Pavljučenkovová

Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.