Z bývalé tenistky Heninové bude televizní hvězda

20. března 2009 14:06 - PRAHA

Justine Heninová, bývalá tenisová světová jednička, se rozhodně po ukončení své bohaté kariéry nenudí. Nejdříve si šestadvacetiletá tenistka zahraje v populárním francouzském seriálu Plus belle la vie a poté bude účinkovat v televizní reality show "12 travaux de..." (Dvanáct zaměstnání). Mimo to se držitelka sedmi grandslamů věnuje také charitě.

Loni v květnu Justine Heninová náhle ukončila profesionální kariéru. Nyní je o držitelce sedmi grandslamových titulů opět slyšet. Ne ale v souvislosti s tenisem. Šestadvacetiletá Belgičanka si totiž zahraje v populárním francouzském televizním seriálu Plus belle la vie. "Justine patří k fanouškům tohoto seriálu. Bude hrát v epizodě, která se bude zanedlouho natáčet v Marseille," uvedla producentka seriálu Angele Zimerová v belgickém tisku.

Chvíli po natáčení se čtyřnásobná vítězka French Open představí také v televizní reality show "12 travaux de..." (Dvanáct zaměstnání). V pořadu by si tak Heninová měla vyzkoušet trénink s fotbalisty Anderlechtu Brusel, účast na módní přehlídce, vaření pro hosty. A nejspíš i zazpívá. "Tenis jí příliš nechybí, ale publikum ano. Díky televizi ho nachází. Svět médií ji fascinuje," řekl o Heninové pracovník belgické veřejnoprávní televize RTBF.

Mimoto se bývalá  tenistka věnuje také charitě. V lednu jako velvyslankyně UNICEF navštívila Demokratickou republiku Kongo. Nedaleko města Goma navštívila uprchlický tábor, kde se setkala s ženami a dětmi, které musely kvůli bojům opustit své domovy. Nyní se Heninová ve svém programu zaměřuje na děti trpící rakovinou nebo jinými závažnými onemocněními.

vef, ČTK, Sport.cz

Časová osa: Tenis

Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.