Rubriky:

Tenis

Volandri uspěl s odvoláním, trest za doping mu byl zrušen

31. března 2009 15:57 - ŘÍM

Italský tenista Filippo Volandri může opět hrát turnaje ATP, u sportovní arbitráže CAS v Lausanne uspěl s odvoláním proti trestu za doping. Ten dostal v lednu za užití zakázané látky salbutamol. Tenista se hájil tím, že byla obsažena v léku na astma.

Volandri dostane zpět vedle bodů do žebříčku ATP také finanční odměny za posledních deset měsíců, které musel původně vrátit. Jediný postih, který zůstal v platnosti, je odečtení bodů za loňský turnaj v Indian Wells, kde neprošel dopingovou zkouškou.

"Noční můra je pryč. Členové CAS uznali můj dobrý úmysl. Užil jsem látku jen pro zdravotní potřebu," prohlásil italský tenista, jenž loňskou sezonu zakončil poprvé od roku 2002 mimo nejlepší světovou stovku.

Volandri zároveň pohrozil, že se bude s vedením tenisové federace ITF soudit: "Někdo udělal chybu a zaplatí za ni." Navíc požádá mužskou asociaci ATP o navrácení svého žebříčkového postavení, které by mu umožnilo startovat na květnovém French Open. "Měla by to být formalita. Pokud to nepůjde, začnu od začátku s menšími turnaji," dodal.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.