Rubriky:

Tenis

Kvitová má dobrou zprávu. Na kurtu zasáhne do souboje s týmem Plíškové

23. června 2020 15:08 - Praha

Tenistka Petra Kvitová by se mohla při druhém dílu charitativní série družstev Tipsport Elite Trophy objevit na kurtu s raketou v ruce. Dvojnásobná vítězky Wimbledonu plánuje, že začátkem příštího týdne aktivně zasáhne v Prostějově do zápasů v souboji s černým týmem Karolíny Plíškové.

 

Roman Vondrouš, ČTK

"Stav mé ruky se lepší, a tak předpokládám, že se jako kapitánka růžového týmu zapojím do hry o body. Když půjde vše podle předpokladů, mohlo by to být dokonce ve dvouhře," uvedla Kvitová v tiskové zprávě pořadatele soutěže.

Třicetiletá Kvitová hrála po koronavirové pauze dvouhru zatím jen jednou. Koncem května ovládla turnaj O pohár prezidenta ČTS, ale na Spartě podle svých slov od začátku nastupovala s obnoveným problémem s předloktím. Od té doby převážně trénovala a zkusila čtyřhru s Barborou Strýcovou na svazové Top lize.

Kvitová a spol. na scénu! Tenisová sezona bude pokračovat od 3. srpna

V prvním klání Elite Trophy před týdnem plnila jen roli kapitánky a na Štvanici radila svým hráčkám na lavičce. Její růžový tým prohrál 4:7 na zápasy.

Petra Kvitová (vlevo) a Barbora Strýcová v utkání proti dvojici Miriam Kolodziejová, Jesika Malečková.

Michal Krumphanzl, ČTK

Teoreticky by Kvitová mohla nastoupit také v utkání o Pohár přátelství mezi Českem a Slovenskem, v kterém se fedcupové výběry utkají 4. a 5. července na tvrdém povrchu v Bratislavě. Elite Trophy pak pokračuje 11. července na Štvanici.

Světová dvanáctka Kvitová má také v plánu exhibiční turnaje v Berlíně - od 13. července na trávě v areálu stadionu Steffi Grafové a další od 17. července na tvrdém povrchu v hangáru na bývalém letišti Tempelhof.

ČTK

O2 Sport 3:4 Blinkovová - Ka. Plíšková 3:4   probíhá
20200918T11:00:00+0200
Blinkovová vs. Ka. Plíšková
Blinkovová vs. Ka. Plíšková
Blinkovová
Ka. Plíšková

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Tenis - US Open 2020

Tenisový Grand Slam US Open probíhá od pondělí 31. srpna do neděle 13. září v New Yorku. Letos se koná už 140. ročník turnaje. Dotace jsou ve výši 53,4 milionů USD. Posledními vítězi ve dvouhře jsou Rafael Nadal a Bianca Andreescuová.