Kapitán českých tenistek Pála uvažuje o povolání Zakopalové

21. dubna 2009 13:50 - BRNO

Obtížné dilema řeší čtyři dny před zahájením semifinále Fed Cupu s týmem USA nehrající kapitán českých tenistek Petr Pála. Místo zraněné Petry Kvitové, která si minulý týden při kondičním cvičení podvrtla kotník, zvažuje povolat Kláru Zakopalovou.

Kvitová ještě v neděli přišla na sraz do haly Rondo o berlích, v úterý už ale patnáct minut na kurtu trénovala. Hrála z místa míče maximálně dva metry od sebe, vyzkoušela si podání. V zátěži ale nebyla. "Cítila jsem se dobře, dostala jsem se i do úderů. Zatím jsem ale více nechtěla nohu zatěžovat," uvedla po dopolední přípravě Kvitová.

Odpoledne bude hráčka odpočívat a podle reakce organismu a po konzultaci s lékaři se Pála rozhodne k dalším krokům. "Stále nedokážu říci, jak to bude s Kvitovou v dalších dnech. Nyní chci počkat na vyjádření lékařů po tréninku. Zraněná noha se lepší rychle, každý den napomáhá léčbě. Ale nepředpokládám, že by v sobotu nastoupila k utkání. Možná by mohla být k dispozici v neděli," uvažoval Pála.

Zakopalová by nabídku přijala

Kapitán už v pondělí hovořil se Zakopalovou o jejím případném dodatečném povolání do týmu. "Klára řekla, že by ráda přijela. Je přihlášena na turnaj ve Fezu, proto jí za vstřícný postoj děkuji. Zatím trénuje v Praze a k večeru jí zavolám. Problém by měla s přeobjednáním letenek na pondělí a komplikací by pro ni byl i přechod z rychlého povrchu na antuku," poznamenal Pála, který ocenil i pohodovou povahu Kvitové. "Moc by chtěla hrát. Nyní je ale potřeba, abychom správně odhadli situaci. A neriskli zbytečně. Mohou nám chybět zhruba tři dny," řekl Pála, který může změnit nominaci v pátek do 11:00.

V Brně se už objevila vedle Alexi Glatchové i další americká tenistka Liezel Huberová, která je deblovou specialistkou. Zbytek týmu by měl dorazit nejpozději do středečního dopoledne. Obdobně je na tom i Květa Peschkeová, které se už podařilo si zajistit na cestě z USA do Evropy letecký spoj. Připojit k výpravě by se měla ve středu.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.