WTA stále věří, že se na podzim v Číně tenis hrát bude

20. července 2020 17:50 - Londýn/Praha

Vedení ženského tenisového okruhu WTA se nevzdává naděje, že se na podzim podaří uspořádat alespoň některé turnaje v Číně. Tamní úřady sice před dvěma týdny vyhlásily kvůli koronaviru pro letošní rok zákaz konání mezinárodních soutěží s výjimkou zkušebních akcí a kvalifikací na olympijské hry v Pekingu 2022, zástupci WTA ale věří, že se situace ještě bude vyvíjet.

 

David W Cerny, Reuters

V upraveném kalendáři letošní sezony počítala WTA v závěru roku se sedmi turnaji v Číně včetně listopadového vyvrcholení na Turnaji mistryň v Šen-čenu.

"Podle našich informací nepředstavuje zveřejněná zpráva týkající se pravidel pro mezinárodní sportovní akce v Číně konečné rozhodnutí," uvedla WTA pro agenturu Reuters. O upřesněné podobě kalendáře chce WTA mít jasno na konci července.

Asijská velmoc, v níž se virus poprvé před více než půl rokem prokázal, eviduje více než 83 tisíc nakažených. Z nich 4634 na komplikace související s infekcí zemřelo.

ČTK

MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.